جنایت در رفح و روزهای سخت در انتظار اسراییل

دیپلمات پیشین کشورمان گفت که حملات رژیم صهیونیستی به رفح و کشتار غیرنظامیان نشان می دهد کابینه این رژیم به ریاست نتانیاهو نه تنها تمایلی برای آزای اسرای اسراییلی ندارد بلکه مانع اصلی آزادی اسیران است.

به گزارش cmsd، جنگنده های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند. در این جنایت تا این لحظه حدود 50 نفر از فلسطینیان، شهید و ده ها نفر زخمی شده اند.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد، ارتش اشغالگر صهیونیستی در 24 ساعت بیش از 10 مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال غرب رفح را با هفت موشک و بمب بزرگ بمباران کرد.

سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد، بر اثر جنایت رژیم صهیونیستی در رفح، افراد زیادی دچار قطعی عضو یا سوختگی شدید شده اند و زنان و کودکان زیادی نیز قربانی شده اند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه ای اعلام کرد، جنایت رژیم صهیونیستی، یک بی اعتنایی و اهانت آشکار به دستور اخیر دیوان دادگستری بین المللی است که خواستار توقف فوری حمله به رفح شده بود.

حملات به رفح؛ مصداق نسل کشی و مغایر با مصوبات سازمان ملل
حمله به رفح

«محسن پاک آیین» در گفت وگو با cmsd درباره حملات رژیم صهیونیستی به رفح و کشتار آوارگان و غیرنظامیان مستقر در کمپ ها گفت: حملاتی که از سوی رژیم صهیونیستی علیه اردوگاه رفح انجام شد، اقدام قطعی به نسل کشی و مغایر با اراده بین المللی و مصوبات سازمان ملل و رای دیوان دادگستری لاهه است. این اقدامات در حالی انجام می شود که حتی آمریکا و انگلیس که حامیان اصلی صهیونیستی و شریک نسل کشی آن هستند با حمله این رژیم به رفح مخالف بودند و این روند حتما انزوای بین المللی رژیم صهیونیستی را بیشتر می کند.

وی گفت که اقدامات رژیم صهونیستی حتما در عضویت این رژیم در سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی تاثیر خواهد گذاشت و از سویی آرای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان عضو ثابت در سازمان ملل مبتنی بر رای مجمع عمومی سازمان ملل بیشتر می شود.

این دیپلمات با سابقه کشورمان اظهار کرد که حملات رژیم صهیونیستی به رفح و کشتار غیرنظامیان نشان می دهد که کابینه این رژیم به ریاست نتانیاهو نه تنها تمایلی برای آزادی اسرای اسراییلی ندارد بلکه مانع اصلی آزادی اسیران است و به دنبال گسترده تر کردن دامنه جنگ برای بقای خود است و اصلا مساله آتش بس، مساله رهبران این رژیم نیست.

پاک آیین با بیان این که اتفاقا تصمیمات و اقدامات رژیم صهیونیستی باعث می شود دست حماس در عرصه دیپلماسی برای چانه زنی بیشتر باز شود و قدرت آن ها در دنیا افزایش یابد، گفت: این حملات به هیچ وجه مانع از ادامه مبارزه گروه های فلسطینی و حماس در مقابله با رژیم صهیونیستی نمی شود و به علاوه به دنیا نشان می دهد که این اسراییل است که تمایلی به مذاکره و حل مساله ندارد.

حملات به رفح؛ مصداق نسل کشی و مغایر با مصوبات سازمان ملل
حمله به رفح

سفیر پیشین کشورمان در جمهوری آذربایجان هم چنین گفت، حمله به رفح بر روابط رژیم صهیونیستی و مصر تاثیر خواهد داشت و آن را دچار تنش می کند؛ چرا که این حملات و مساله آوارگان فلسطینی مستقیم بر اوضاع مصر تاثیر دارد. 

وی خاطرنشان کرد که این اتفاق در روند مبارزات حماس علیه رژیم اسراییل تاثیر نخواهد داشت و همان طور که فرماندهان نظامی حماس و دیگر گروه ها اعلام کردند مبارزه علیه رژیم صهیونیستی با شدت بیشتری ادامه دارد و اگر آن ها سعی دارند با انجام این حملات بر حماس و محور مقاومت اثر بگذارند، کاری بی نتیجه است. معتقدم در روزهای آینده وضعیت سخت تری علیه رژیم صهیونیستی در مجامع بین المللی و نزد کشورهای مختلف شکل خواهد گرفت.

پایان خبر cmsd

جنایت در رفح و روزهای سخت در انتظار اسراییل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنایت در رفح و روزهای سخت در انتظار اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنایت در رفح و روزهای سخت در انتظار اسراییل"، کلیک کنید.