هاآرتص: از هفتم اکتبر 10 افسر و سرباز اسراییلی خودکشی کرده اند

هاآرتص: از هفتم اکتبر 10 افسر و سرباز اسراییلی خودکشی کرده اند

به گزارش cmsd به نقل از cmsd، روزنامه عبری زبان «هاآرتص» امروز یکشنبه درباره پیامدهای روحی و روانی گسترده عملیات بی سابقه جنبش حماس در هفتم اکتبر گذشته نوشت که از آن تاریخ تاکنون 10 تن از افسران و سربازان ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل شرایط روحی و روانی شان و نبود حمایتی از سوی ارتش، به شیوه های مختلف خودکشی کرده اند.

به نوشته این روزنامه، تعدادی از آنها در روزهای ابتدایی پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی و در جریان درگیری ها در شهرک های غلاف غزه، در پی این تحولات و مشاهده سربارها و افسران کشته شده در منطقه غلاف غزه و نیز مشاهده دیگر صحنه ها همزمان با پیشرفت جنگ خودکشی کردند.

این روزنامه عبری زبان به نقل از «یوسی لوی بلوز»، رییس پژوهشکده خودکشی و مشکلات روانی در مرکز دانشگاهی «روبین» نوشت، این اتفاقات بسیار غافلگیرکننده بود، در کل خودکشی ها پس از پایان درگیری ها انجام شدند و این نشان دهنده وضعیت فاجعه بار منطقه غلاف غزه و تاثیر آن بر شرایط روحی و روانی سربازها است.

برخی کارشناسان آگاه در این زمینه اظهار کردند: در کل بیشتر خودکشی ها در میان سربازان جوان و آنهایی که در سال اول خدمت هستند، رخ می دهد اما عملیات هفتم اکتبر تاثیر استثنایی داشت و ما شاهد خودکشی سربازان رده میانه و افسران و نیز نیروهای ذخیره بودیم که در دهه های سی و چهل زندگی شان بودند.

به نوشته هاآرتص، بر خلاف این ادعای ارتش رژیم صهیونیستی که میان خودکشی ها و صحنه های دیده شده در منطقه غلاف غزه ارتباطی وجود ندارد اما خانواده ها، دوستان و همکاران این سربازها و افسران تایید کردند که آنها به دلیل صحنه ها و اتفاقاتی که در منطقه غلاف غزه مشاهده کردند، دچار مشکلات روحی و روانی شده بودند.

نکته مهم در این گزارش این است که آمار اعلام شده تنها مربوط به سربازان و افسرانی است که در حال خدمت در ارتش بودند و شامل حال نیروهایی نمی شود که از ارتش انصراف دادند و پس از آن خودکشی کردند، چه سربازانی که با لباس فرم نظامی و در زمان خدمت خودکشی کردند چه آنهایی که از ارتش جدا شدند؛ در هر صورت این آمار نشان دهنده شکست ارتش رژیم صهیونیستی در حمایت روحی و روانی از نیروهایش است.

رژیم صهیونیستی همواره از ارایه آمار دقیق خودکشی در نیروهای ارتش خودداری کرده و بسیاری از آنها را مرگ در اثر حادثه با اسلحه ثبت می کند اما هاآرتص به اطلاعات جامع تری در این زمینه دست یافت که نشان می دهد از سال 1973 تاکنون 1277 سرباز خودکشی کرده اند، البته ارتش این رژیم مدعی است که اطلاعاتی درباره خودکشی های انجام شده پیش از این تاریخ را در اختیار ندارد.

گرچه ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که میانگین خودکشی از دهه نود تا دهه اخیر کاهش داشته و از 36 مورد در سال به 13 مورد رسیده اما برخی افسران آگاه به هاآرتص گفتند که این کاهش به دلیل افزایش معافیت از خدمت برای سربازانی است که دچار مشکلات روانی هستند.

رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی روز شنبه گزارش داد که خانواده های 600 سرباز اسراییلی با ارسال پیامی برای فرماندهان ارتش این رژیم مخالفت خود را با عملیات یورش به رفح ابراز کردند.

به گزارش این مرکز، آنها با اشاره به اینکه فرزندانشان به فرماندهان خود اطمینان ندارند، تاکید کردند، تا زمانی که فرزندانشان در خطر هستند، آنها هرگز دست بسته نخواهند ماند.

از سوی دیگر روزنامه «تایمز اسراییل» نوشت، جمعی از مسوولان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی سران سیاسی این رژیم را به اتخاذ تصمیمات و تعیین استراتژی روشنی درخصوص جنگ در نوار غزه تشویق کردند.

همچنین جمعی از اعضای کابینه رژیم صهیونیستی به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم هشدار دادند که عملکرد تل آویو و ناتوانی آن در تصمیم گیری طی چند هفته گذشته منجر به خطر انداختن جان انسان ها می شود.

310310

هاآرتص: از هفتم اکتبر 10 افسر و سرباز اسراییلی خودکشی کرده اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاآرتص: از هفتم اکتبر 10 افسر و سرباز اسراییلی خودکشی کرده اند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاآرتص: از هفتم اکتبر 10 افسر و سرباز اسراییلی خودکشی کرده اند"، کلیک کنید.