زلنسکی: با اوکراین مثل اسراییل رفتار کنید

زلنسکی: با اوکراین مثل اسراییل رفتار کنید

به گزارش cmsd پس از عملیات ایران علیه رژیم صهیونیستی که در اقدام متجاوزکارانه این رژیم و حمله به کنسولگری ایران در دمشق رخ داد، رسانه های صهیونیستی و غربی ادعا کردند که حملات موشکی و پهپادی را «رهگیری کرده اند» و این درحالیست که آنها پیشتر به ترس ناشی از این عملیات اذعان کرده بودند. در این میان، گزارش شد که جت های انگلیس و آمریکا در این زمینه به رژیم صهیونیستی کمک کرده اند.

طبق گزارش راشا تودی، «ولودیمیر زلنسکی»، رییس جمهور اوکراین چنین مسیله ای را با اشاره به کمک های غرب به تل آویو در پیام رسان تلگرام خود عنوان کرده است.

به نقل از cmsd او نوشت: «اسراییل، ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و اردن با یکدیگر با کارآمدی بالا همکاری کردند. این نشان داد که اتحاد در دفاع در برابر ترور زمانی که مبتنی بر اراده سیاسی کافی باشد چقدر می تواند موثر واقع شود.»

زلنسکی در ادامه از غرب جمعی خواست تا به همان اندازه که به رژیم صهیونیستی کمک می شود، به اوکراین هم در جنگ با روسیه کمک کنند.

رییس جمهور اوکراین ادعا کرد: «اگر اوکراین حمایت کاملا مشابهی را از سوی شرکای خود در رهگیری پهپادها و موشک ها دریافت می کرد، آسمان اروپا مدت ها پیش می توانست از همان سطح حفاظت برخوردار شود.»

زلنسکی با اشاره به کمک های غرب به رژیم صهیونیستی گفت: اقدام مشابهی می تواند برای اوکراین صورت بگیرد. اوکراین هم مثل اسراییل عضو ناتو نیست و این امر مستلزم فعال سازی ماده 5 نمی باشد، بلکه تنها به اراده سیاسی نیاز دارد.

طبق ماده 5 ناتو، هرگونه حمله به یکی از اعضا، حمله به تمامی اعضای بلوک در نظر گرفته می شود.

رییس جمهور اوکراین در پایان نوشت: اکنون واضح است که نه تنها تمام تاسیسات اوکراینی می تواند از حملات در امان بمانند بلکه اتحاد بیشتر می تواند در برابر شدت حملات روسیه کارساز باشد.

311311

زلنسکی: با اوکراین مثل اسراییل رفتار کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلنسکی: با اوکراین مثل اسراییل رفتار کنید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلنسکی: با اوکراین مثل اسراییل رفتار کنید"، کلیک کنید.