پزشکیان خیلی فرقی با رئیسی نمی‌کند!

پزشکیان خیلی فرقی با رئیسی نمی‌کند!

آفتاب‌‌نیوز :

مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای درباره پیام انتخاب رئیس‌جمهور جدید ایران از جریان سیاسی اصلاح‌طلبان به راشا تودی گفت: من فکر می‌کنم خیلی مهم است در ذهن داشته باشیم که امر سیاسی در ایران بسیار پیچیده است. ۲ حزب و ۲ جناح در کشور وجود ندارد. سیاست بسیار سیال است.

محمد مرندی افزود: آنچه در ایران اصلاح‌طلبان خوانده می‌شوند، گروه‌های گسترده‌ای از مردم هستند. آن‌ها شبیه یکدیگر نیستند. رئیس‌جمهور دکتر پزشکیان یک اصلاح‌طلب معتدل است. او یک میانه‌رو در سیاست ایران است، دقیقا همان‌طور که دکتر رئیسی چنین شناخته می‌شد، او یک اصولگرای معتدل شناخته می‌شد؛ بنابراین هر دوی آن‌ها نزدیک به میانه‌روی کار کرده‌اند.

او در مقایسه‌ای میان رقبای انتخاباتی اخیر ریاست‌جمهوری به این شبکه روسی گفت: دکتر جلیلی که رقابت را به دکتر پزشکیان باخت، یک محافظه‌کار تندرو در جریانی است که در ایران اصولگرایی نامیده می‌شود. دکتر جلیلی از میانه‌روی دور است؛ بنابراین در یک جمله از نظر من دکتر پزشکیان خیلی متفاوت از دکتر رئیسی نیست. دکتر رئیسی و دکتر پزشکیان هر دو میانه‌رو هستند. آن‌ها تداوم روابط قوی‌تر با کشور‌های غیر غربی را دنبال کرده‌اند. دکتر رئیسی به بریکس و سازمان همکاری شانگ‌های پیوست تا روابط ایران با کشور‌های کمتر توسعه یافته را توسعه دهد. در عین حال دکتر رئیسی تلاش کرد تا توافق هسته‌ای را احیا کند، البته با یک محتوا و ضمانت بهتر.

مرندی همچنین افزود: به عبارت دیگر توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ کاستی‌های زیادی داشت و مقامات دیپلماتیک تحت اختیار دکتر رئیسی مذاکرات رسمی زیادی برای یک توافق بهتر انجام دادند که اروپایی‌ها هم انتظار داشتند. دکتر پزشکیان هم ادامه روابط با کشور‌های کمتر توسعه یافته را دنبال خواهد کرد، اما او همچنین احیای برجام را هم دنبال خواهد کرد. اما او همچنین گفته است که اگر آمریکایی‌ها برای ضرورت حرکت به سمت احیای برجام بی‌میل باشند، ما مسیر دیگری را دنبال خواهیم کرد.

پزشکیان خیلی فرقی با رئیسی نمی‌کند!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشکیان خیلی فرقی با رئیسی نمی‌کند!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشکیان خیلی فرقی با رئیسی نمی‌کند!"، کلیک کنید.