مصر: استفاده اسرائیل از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است

مصر: استفاده اسرائیل از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است

وزیر خارجه جدید مصر تأکید کرد استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است.

به گزارش cmsd، «بدر عبدالعاطی» وزیر خارجه مصر امروز (دوشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی با «فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) در قاهره گفت: شهدای آنروا جان خود را بر سر امدادرسانی به فلسطینی‌ها در غزه گذاشتند. مصر اجازه ایجاد جایگزینی برای آنروا در نوار غزه را نخواهد داد. اسرائیل مدارس و مقرهای آنروا را هدف قرار داد و این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است.

طبق گزارش اسکای نیوز، وزیر خارجه مصر همچنین گفت استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است.

وی از حامیان مالی بین‌المللی خواست در تصمیم تعلیق حمایت مالی از آنروا بازنگری کنند. بدر عبدالعاطی همچنین بر لزوم توقف فوری جنگ در غزه و ورود بدون شرط کمک‌ها تأکید کرد.

لازارینی هم گفت: ۵۰ درصد از موسسات ما در غزه ویران شده و بیش از ۵۰۰ نفر در مقرهای ما کشته شده‌اند.

وی گفت: حدود ۲۵۰ هزار نفر برای بار ششم یا هفتم از خان یونس آواره شده‌اند و مکان امنی در غزه وجود ندارد.

این مقام ارشد سازمان ملل همچنین تاکید کرد: ما با از دست دادن یک نسل کامل در غزه مواجه هستیم و باید کودکان به یک محیط آموزشی امن بازگردند.

همچنین پیشتر «فیلیپ لازارینی» در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» بار دیگر برقراری آتش‌بس در نوار غزه، پس از گذشت ۹ ماه از این جنگ وحشیانه را خواستار شد. لازارینی در ادامه نوشت، «هرچقدر جنگ طولانی شود، شکاف عمیق‌تر شده و مشکلات مردم ساکن نوار غزه بیشتر می‌شود.»

پایان خبر cmsd

مصر: استفاده اسرائیل از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصر: استفاده اسرائیل از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصر: استفاده اسرائیل از سلاح گرسنگی در جنگ غزه غیر قابل قبول است"، کلیک کنید.