نخست وزیر هند هفته آینده به روسیه و اتریش می‌رود

نخست وزیر هند هفته آینده به روسیه و اتریش می‌رود

وزارت امور خارجه هند از برنامه نخست وزیر این کشور برای سفر به روسیه و اتریش در هفته آینده خبر داد.

به گزارش cmsd، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه هند، «نارندرا مودی»، نخست وزیر این کشور از دوشنبه هفته آینده سفر ۲ روزه‌ای را به روسیه به دعوت «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور این کشور با هدف شرکت در بیست ‌و دومین اجلاس سالانه روسیه-هند خواهد داشت.

در بیانیه این وزارتخانه در روز پنجشنبه ذکر شد: «نخست وزیر هند از هشتم تا دهم ژوئیه سفری رسمی به ۲ کشور روسیه و اتریش خواهد داشت.»

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه روسیه، نارندرا مودی در سفر به روسیه به همراه ولادیمیر پوتین به بررسی تمامی جوانب روابط میان ۲ کشور و تبادل نظر درباره مسائل معاصر جهانی و منطقه‌ای که مورد توجه ۲ کشور هستند خواهد پرداخت.

مودی پس از سفرش به روسیه عازم اتریش خواهد شد تا اولین سفر یک نخست وزیر هند به این کشور اروپایی در ۴۱ سال اخیر رقم بخورد.

او در جریان این سفر به دیدار «آلکساندر فان در بلن» و «کارل نهامر»،‌ رئیس جمهور و صدر اعظم اتریش رفته و با آنها مذاکره خواهد کرد. نخست وزیر هند و صدر اعظم اتریش همچنین یک سخنرانی برای رهبران تجاری ۲ کشور خواهند داشت.

سرویس مطبوعاتی کرملین نیز با اعلام این نارندرا مودی یک سفر رسمی را در بازه ۸-۹ ژوئیه به روسیه خواهد داشت عنوان کرد: «در مذاکرات او با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه توسعه روابط دوستانه سنتی روسیه-هند و دستور کار جهانی و منطقه‌ای فعلی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.»

«یوری اوشاکوف»، دستیار ریاست جمهوری روسیه اظهار کرد: «مسکو این سفر را بسیار حائز اهمیت می‌داند.»

پایان خبر cmsd

نخست وزیر هند هفته آینده به روسیه و اتریش می‌رود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخست وزیر هند هفته آینده به روسیه و اتریش می‌رود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخست وزیر هند هفته آینده به روسیه و اتریش می‌رود"، کلیک کنید.