«شاهرخ خان» از جشنواره فیلم «لوکارنو» جایزه می‌گیرد

«شاهرخ خان» از جشنواره فیلم «لوکارنو» جایزه می‌گیرد

آفتاب‌‌نیوز :

این ستاره بالیوودی در تاریخ ۱۰ اوت در میدان «پیازا گراند» در جشنواره‌ی فیلم «لوکارنو» این جایزه سینمایی را دریافت خواهد کرد و همچنین به عنوان بخشی از برنامه بزرگداشت این بازیگر، فیلم موفق «دیوداس» در سال ۲۰۰۲ به کارگردانی «سانجای لیلا بانسالی» در این رویداد به نمایش درمی‌آید.

این بازیگر ۵۸ ساله از زمان نقش‌آفرینی موفقیت آمیز خود در فیلم «بازیگر» (۱۹۹۳) و فیلم رمانتیک کلاسیک «داماد عاشق عروس را می‌برد» (۱۹۹۵) ستاره گیشه و سفیر جهانی سینمای هند بوده است. او برای فیلم‌هایی مانند «دیوادس» که در آن نقش یک معتاد الکلی را بازی می‌کند و برای بازی در نقش یک مرد مبتلا به سندروم آسپرگر در فیلم «نام من خان است» (۲۰۱۰) مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

«جونا آ. نازارو» مدیر هنری جشنواره فیلم لوکارنو، استقبال از اسطوره زنده‌ای مانند شاهرخ خان را در هفتاد و هفتمین دوره این جشنواره “یک رویای به حقیقت پیوسته” خواند و ستاره بالیوودی را به دلیل “نقش چشمگیر در سینمای هند” مورد تمجید قرار داد و گفت: «شاهرخ خان پادشاهی است که هرگز ارتباطش را با تماشاگرانی که آن را به تاج و تخت رسانده‌اند، از دست نداده است. این هنرمند شجاع و جسور همیشه حاضر بوده خود را به چالش بکشد و در عین حال به آنچه طرفدارانش در سراسر جهان مشتاقانه از فیلم هایش انتظار دارند وفادار بماند. شاهرخ خان یک قهرمان واقعی مردمی و اسطوره است».

این جایزه پس از فیلم‌های بسیار موفق «شاهرخ خان» در سال ۲۰۲۳، که شامل سه فیلم پرفروش «دونکی»، «پاتان» و «جاوان» به این بازیگر اعطا می‌شود. فیلم سینمایی «جاوان» طبق برخی تخمین‌ها با درآمدی نزدیک به ۱۴۰ میلیون دلار به پرفروش‌ترین فیلم هندی تمام دوران تبدیل شد.

طبق اعلام پیشین، جشنواره لوکارنو امسال با اعطای جایزه یوزپلنگ افتخاری از «جین کمپیون» کارگردان مطرح استرالیایی نیز تقدیر خواهد کرد.

برناردو برتولوچی، کن لوچ، ژان لوک گدار، ورنر هرتزوگ، کلی رایکارد، جان واترز، مارکو بلوکیو و انیس واردا از دریافت کنندگان قبلی جایزه یوزپلنگ افتخاری لوکارنو هستند.

هفتاد و هفتمین جشنوار فیلم لوکارنو از تاریخ ۷ تا ۱۷ آگوست (۱۷ تا ۲۷ مرداد) در کشور سوئیس برگزار می‌شود.

«شاهرخ خان» از جشنواره فیلم «لوکارنو» جایزه می‌گیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«شاهرخ خان» از جشنواره فیلم «لوکارنو» جایزه می‌گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«شاهرخ خان» از جشنواره فیلم «لوکارنو» جایزه می‌گیرد"، کلیک کنید.