اعطای دکترای افتخاری به وزیر علوم کشور عراق

به گزارش cmsd از روابط عمومی دانشگاه جامع امام‌حسین(ع) دکتر محمدرضا حسنی آهنگر در این مراسم گفت: با توجه به تجربه ۱۵ ساله دانشگاه امام حسین(ع) در رشته مطالعات بین الملل در مقطع دکترا و سفارش وزیر علوم ‌کشورمان مبنی بر اینکه از فعالیت های موثر دکتر العبودی به دلیل ارتباطات خوبی که با ایران و کشورهای منطقه داشتند،استفاده شود، مقرر شد از تلاش های ایشان در جهت تعریف فعالیت های علمی مشترک، افزایش تبادل دانشجو میان دو کشور و سایر همکاری های دانشگاهی تقدیر شود. دانشگاه جامع امام‌حسین علیه السلام دکترای افتخاری مطالعات بین الملل خود را به ایشان اعطا کرد.

دکتر حسنی آهنگر افزود: در راستای دستورات مقام معظم رهبری و اجرایی کردن سفارشات شهید جمهور یکی‌از محورهای هفت گانه تحول‌ این دانشگاه، بین‌المللی شدن و تعمیم این دانشگاه به سایر دانشگاه های کشور و جبهه مقاومت است.

در این مراسم وزیر علوم کشور عراق نیز با بیان اینکه ۱۰۰ هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول تحصیل هستند، گفت: به زودی برای اولین بار دانشکده هوش مصنوعی در دانشگاه بغداد تاسیس می شود و هم اکنون با وزارت علوم ایران در حال رایزنی جهت توسعه همکاری هایمان هستیم.

نعیم العبودی با بیان اینکه اگر این همکاری ها گسترش پیدا کند با هر چالشی در منطقه مقابله خواهیم کرد،گفت: برای اولین بار با دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار داد امضا کردیم تا دانشکده پزشکی مشترک در کربلا راه اندازی شد و دانشکده دیگری هم با همکاری دانشگاه های ایران در نجف راه اندازی می شود.

اعطای دکترای افتخاری به وزیر علوم کشور عراق

العبودی با بیان اینکه در دهه های ۶۰ و ۷۰ آموزش، خواسته و آرزوی جوانان عراق بود و به دلیل سیاست های عبث، بیهوده و تحریم های موجود بحث آموزش در عراق عقب افتاد، گفت: در کشور عراق دانشمندان و علمایی داریم که باید به آنان افتخار کنیم؛ چرا که می توانند چالش ها را حل کنند؛ کشوری که تاریخ دارد می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

وی اضافه کرد: گام اول ما در زمانی که وزارت علوم عراق را تحویل گرفتیم، تاسیس مجلس مشاوره‌ای بود که در آن به هویت عراق و ایران اهمیت دادیم و هویت اسلامی را که به سیره اهل بیت مرتبط است را بنا کردیم.

وزیر علوم عراق گفت: اکنون دانشگاه های عراق رتبه اول در میان کشورهای عربی و رتبه هفتم در میان سایر دانشگاه های جهان را داراست که این آغازی برای ورود دانشگاه های عراق به رنکینگ های بین المللی بود.

العبودی افزود: امروز بیش از هزار دانشجو از قاره های اروپا، آسیا و آفریقا در دانشگاه های عراقی مشغول تحصیل هستند و برای امسال نیز ۳ تا ۴ هزار نفر پذیرش خواهند شد.

وی با بیان اینکه مقالات علمی عراق نسبت به پارسال افزایش ۲۵ درصدی داشته است، گفت: کسب رتبه بندی های جهانی هدف غایی ما نیست، بلکه هدف ما ارتباط با دانشگاههای جهان و استفاده از دستاوردها و تجربه های دانشگاههای کشورهای منطقه و جهان است.

وزیر علوم عراق بیان کرد: در سیاست جدید خود ارتباط بین دانشگاه و حوزه علمیه در نجف برقرار شده و تالیفات بعضی از علما از جمله کتاب های شهید محمدباقرصدر در دانشگاه های ما تدریس خواهد شد.

۲۳۳۲۳۳

اعطای دکترای افتخاری به وزیر علوم کشور عراق

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعطای دکترای افتخاری به وزیر علوم کشور عراق" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعطای دکترای افتخاری به وزیر علوم کشور عراق"، کلیک کنید.