پالتیکو: احتمال انتخاب بایدن توسط رای‌دهندگان دموکرات کمتر شده است

پالتیکو: احتمال انتخاب بایدن توسط رای‌دهندگان دموکرات کمتر شده است

به گزارش cmsd به نقل از cmsd اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پنجشنبه شب برگزار شد و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواه پیرامون مسائل مختلفی اظهار نظر کردند اما نکته حائز اهمیتی که توسط برخی از رسانه‌ها برجسته شده، عملرد ضعیف و لکنت زبان رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بوده که همین مسئله بر نظرسنجی‌های پس از مناظره تاثیراتی داشته است.

نشریه پالتیکو با استناد بر نظرسنجی‌های «پی‌اس‌جی کانسالتینگ»، «دموکراسی کورپس» و موسسه تحقیقاتی «گرینبرگ» می‌نویسد درحالیکه پیش از مناظره ۶۵ درصد از رای‌دهندگان دموکرات می‌گفتند که به بایدن رای خواهند داد، این میزان به ۶۲ درصد کاهش یافت. هم‌چنین میزان محبوبیت رئیس‌جمهور بایدن در میان سیاه‌پوستان و رای‌دهندگان «حزب سوم» با کاهش مواجه شد.

این درحالیست که میزان محبوبیت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا افزایش یافت و بالاترین آن میان رای‌دهندگان «حزب سوم» رخ داد.

این نظرسنجی بر روی احساسات افراد در پیش و پس از مناظره متمرکز بوده اما پالتیکو تاکید می‌کند که اشتباهات مکرر بایدن باعث نشده تا رای‌دهندگان او فورا به سمت رقیبش ترامپ تغییر مسیر دهند؛ نامزدی که او را «خونسرد و مسلط» توصیف کرده‌اند، اگرچه اذعان می‌کنند که خود ترامپ هم جواب‌های گمراه‌کننده و طفره‌آمیزی به سوالات داده است.

در بیانیه مربوط به این نظرسنجی آمده است: «رئیس‌جمهور بایدن به‌طور بدی توسط این مناظره آسیب دید اما دونالد ترامپ هم چیزی عایدش نشد.»

سفید پوستان و زنان مجرد نسبت به دومین دوره ترامپ واهمه دارند، درحالیکه سیاه‌پوستان از ادامه دوره ریاست بایدن خسته‌ هستند و نظر رای‌دهندگان هیسپانیک (لاتین‌تبار) هم نسبت به بازگشت ترامپ یا ادامه دوره بایدن تغییری نکرده است.

این نظرسنجی در تاریخ ۲۷ ژوئن از میان ۳۷۴ رای‌دهنده برگزار شده و گروه‌های مختلفی نظیر سیاه‌پوستان و هیسپانیک، رای‌دهندگان سفید پوست جوان و زنان مجرد در آن شرکت کرده‌اند.

311311

پالتیکو: احتمال انتخاب بایدن توسط رای‌دهندگان دموکرات کمتر شده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پالتیکو: احتمال انتخاب بایدن توسط رای‌دهندگان دموکرات کمتر شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پالتیکو: احتمال انتخاب بایدن توسط رای‌دهندگان دموکرات کمتر شده است"، کلیک کنید.