اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه

اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه

آفتاب‌‌نیوز :

 در ماه گذشته یک میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۱۶ نفر در خرداد ماه به سینما رفتند. همچنین ۶۰ درصد از فروش کل سینمای ایران در خرداد ماه ۱۴۰۳ مربوط به ۴۰ سینمای اول کشور در این ماه بود و جمع کل فروش این سینماها بیش از ۱۰۳ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه سینماشهر، پردیس سینمایی «کورش» تهران با ۱۴۶ هزار و ۴۸ بیننده و فروش بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان، پردیس سینمایی «ایران‌مال» تهران با ۱۰۵ هزار و ۹۶۹ بیننده و فروش بیش از ۷ میلیارد و ۶۸۷ میلیون تومان، پردیس «هنر شهر آفتاب» شیراز با ۷۲ هزار و ۸۸۸ بیننده و فروش بیش از ۴ میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان، پردیس سینمایی «آزادی» تهران با ۵۷ هزار و ۴۰۵ بیننده و فروش بیش از ۴ میلیارد و دو میلیون تومان، رتبه اول تا چهارم رده‌بندی سینماها بر اساس بیننده قرار دارند.

پردیس سینمایی «سیتی‌سنتر» اصفهان با ۵۲ هزار و ۹۸۳ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۱ میلیون تومان، پردیس سینمایی «هویزه» مشهد با با ۵۲ هزارو ۶۴۴ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان، پردیس سینمایی «مگامال» تهران با ۵۱ هزار و ۵۴۴ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان، پردیس سینمایی «اکومال» کرج با ۵۱ هزار و ۳۱۷ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۴ میلیون تومان، پردیس سینمایی «لوتوس مال» با ۴۹ هزار و ۹۷۵ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان و پردیس سینمایی «بام نیایش» تهران با ۴۷ هزار و ۳۲۸ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۸ میلیون تومان، در رتبه‌های پنجم تا دهم جدول رتبه‌بندی سینماها در خرداد ماه بر اساس بیننده قرار می‌گیرند.

همچنین استان تهران با فروش بیش از ۷۹ میلیارد و ۹۳۸ میلیون تومان، استان خراسان رضوی با فروش بیش از ۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان، استان اصفهان با فروش بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومان، استان فارس با فروش بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون تومان و استان البرز با فروش بیش از ۸ میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان، پنج استان پرفروش خرداد ماه بودند.

اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینما‌های کشور در خرداد ماه"، کلیک کنید.