کره‌شمالی یک موشک چند کلاهکی را با موفقیت آزمایش کرد

کره‌شمالی یک موشک چند کلاهکی را با موفقیت آزمایش کرد

رسانه دولتی کره‌شمالی امروز (پنج‌شنبه) گزارش داد که اداره موشکی کره‌شمالی آزمایش جداسازی و کنترل هدایت کلاهک‌های متحرک مجزا را در ۲۶ ژوئن «با موفقیت» انجام داده است. این در حالیست که سئول از شکست پرتاب موشکی پیونگ‌یانگ خبر داده بود.

به گزارش cmsd، این آژانس گزارش داد که این آزمایش شامل موتور مرحله اول یک موشک بالستیک سوخت جامد میان‌برد در شعاع ۱۷۰ تا ۲۰۰ کیلومتری بود که «برای اطمینان از حداکثر ایمنی و اندازه‌گیری ویژگی‌های پروازی کلاهک‌های متحرک انفرادی مطلوب است.»

به گزارش کی‌سی‌ان‌ای، کلاهک‌های جدا شده به درستی به سمت سه هدف هدایت شدند و کارایی یک طعمه جدا شده از موشک هم توسط رادار هوایی تأیید شد. در این گزارش آمده است که تازه‌ترین آزمایش موشکی با هدف ایمن‌سازی قابلیت هدف‌گیری مستقل چندگانه (MIRV) توسط کره‌شمالی انجام شده است.

کره‌شمالی چهارشنبه یک موشک بالستیک نامشخص به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد. خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد به نظر می‌رسد پیونگ‌یانگ یک موشک مافوق صوت را آزمایش کرده است، اما این آزمایش با شکست مواجه شده است زیرا موشک فقط حدود ۲۵۰ کیلومتر پرواز کرد.

شبکه تلویزیون ژاپنی ان‌اچ‌کی هم به نقل از یک منبع دولتی گزارش داد که به نظر می‌رسد موشک کره‌شمالی خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمده است. وزارت خارجه ژاپن و کره‌جنوبی و وزارت خارجه آمریکا پرتاب موشکی جدید کره‌شمالی را محکوم کردند.

پایان خبر cmsd  

کره‌شمالی یک موشک چند کلاهکی را با موفقیت آزمایش کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کره‌شمالی یک موشک چند کلاهکی را با موفقیت آزمایش کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کره‌شمالی یک موشک چند کلاهکی را با موفقیت آزمایش کرد"، کلیک کنید.