باز هم وقفه در فعالیت اسکله آمریکایی در غزه

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد فعالیت اسکله موقت ایالات متحده در سواحل غزه باز هم متوقف خواهد شد.

به گزارش cmsd، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) امروز اعلام کرد عملیات اسکله موقت آمریکا در غزه برای تعمیر و نگهداری این اسکله متوقف می‌شود؛ اسکله‌ای که آمریکا آن را با هدف ادعایی افزایش و تسریع در تحویل کمک‌های بشردوستانه به غزه ساخته است.

در بیانیه سازمان تروریستی سنتکام آمده است: «بر اساس برنامه‌ریزی قبلی، عملیات اسکله برای انجام تعمیرات و فرایندهای نگهداری متوقف می‌شود.»

نیروی دریایی ایالات متحده یک بندر موقت در ساحل غزه ایجاد کرده تا ارسال کمک‌های بشردوستانه به فلسطینیان این باریکه تسهیل شود؛ بندری که ۳۲۰ میلیون دلار هزینه داشته؛ اما به اذعان غربی‌ها تا امروز تاثیر چندانی بر تحویل محموله‌های بشردوستانه به ساکنان غزه نداشته است.

علاوه بر ناکارآمدی این اسکله در دوران فعالیت خود، این طرح آمریکا بر اثر عوامل مختلف تا امروز بارها متوقف شده است. در اواسط ماه میلادی جاری اسکله آمریکایی به دلیل آب‌وهوای نامساعد آسیب دید و چهار کشتی آمریکایی بر اثر جریان آب در ساحل به گل نشستند.

پیش‌تر نیز پنتاگون اعلام کرد به دلیل نگرانی از شرایط نامساعد جوی، فعالیت اسکله را متوقف کرده و آن را به بنادر رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی منتقل خواهد کرد.

از سوی دیگر، ایالات متحده در حالی مدعی ماهیت بشردوستانه این اسکله موقت است، که در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات و آزادسازی چهار اسیر صهیونیست در غزه، صهیونیست‌ها از این اسکله استفاده کرده و بالگرد خود را در نزدیکی آن فرود آوردند.

باز هم وقفه در فعالیت اسکله آمریکایی در غزه
اسکله شناور آمریکایی در غزه

«سیندی مک‌کین» مدیر برنامه جهانی غذا نیز چندی پیش گفت فعالیت این اسکله در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر استفاده نظامی رژیم صهیونیستی از آن، متوقف شده است. با این حال، پنتاگون این گزارش‌ها را تکذیب کرد و مدعی شد رژیم صهیونیستی در نزدیکی اسکله فعالیت‌هایی داشته، اما در این عملیات از این اسکله استفاده نشده است.

این در حالی است که رهبر انصارالله یمن نیز در این باره گفت: «کشتاری که دشمن در اردوگاه النصیرات انجام داد شامل ۲۵۰ حمله به حدود ۹۰ خانه بود و با مشارکت مستقیم آمریکا انجام شد. دشمن صهیونیستی با استفاده از اسکله شناور به اردوگاه النصیرات حمله زمینی کرد و استفاده از اسکله شناور در تجاوز صهیونیست‌ها به النصیرات نشان‌دهنده این واقعیت است که این اسکله یک پایگاه آمریکایی است.»

پایان خبر cmsd

باز هم وقفه در فعالیت اسکله آمریکایی در غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باز هم وقفه در فعالیت اسکله آمریکایی در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باز هم وقفه در فعالیت اسکله آمریکایی در غزه"، کلیک کنید.