زایران راهی «مشاعر» شدند – cmsd

زایران با خروج از صحرای عرفات، برای وقوف در مشاعر آماده می شوند.

به گزارش cmsd، از نظر فقها، حج دارای ارکان احرام بستن،  طواف کردن،  وقوف در عرفات،  وقوف در مشعرالحرام و سعی صفا و مروه و طواف کعبه است. اینک زایران با پایان وقوف در عرفات، آماده انجام رکن دیگری از حج می شوند.

ده ها هزار زایر امشب را پیاده و یا با اتوبوس از عرفات تا مزدلفه و سپس منا طی طریق می کنند.

انتقال بیشتر زایران از عرفات به مشعرالحرام با اتوبوس های نقل ترددی انجام می شود. این اتوبوس ها زایران ایرانی را در چند مرحله از عرفات به مشعرالحرام منتقل می کنند.

زایران راهی «مشاعر» شدند

استفاده از نقل ترددی و با تدابیر اندیشیده شده با اولویت به بانوان و زایران وقوف اضطراری اختصاص دارد. این اقدام به کاهش مشکلات انتقال زایران منجر شده است.

تکاپو و تلاش برای رسیدن به مشعرالحرام، همراه با سیل جمعیتی که در مکانی مشخص گردهم می آیند، یکی از زیباترین و بیاد ماندنی. ترین لحظاتی است که تجربه می شود. حاجی باید شب را در صحرایی بدون چادر و زیرانداز تا صبح بگذراند و به نیایش بپردازد.

زایران راهی «مشاعر» شدند

حجاج  میان اذان صبح تا طلوع آفتاب را در مشعر می مانند و هنگام طلوع آفتاب، با پای پیاده و یا سوار بر وسایل نقلیه با گذر از مسیر مشعر، به وادی (کم عرض) مُحسِّر می رسند و از آنجا وارد منا می شوند.

برای آگاهی زایران، ابتدا و انتهای عرفات، ابتدا و انتهای مزدلفه و ابتدای منا با تابلوهای بزرگی مشخص شده است. زایران کاروان های ایرانی پس از رسیدن به منا، به چادرها برده و آماده می شوند تا طبق برنامه و جدول زمانبندی شده عازم رمی جمرات شوند.

زایران راهی «مشاعر» شدند

پایان خبر cmsd

زایران راهی «مشاعر» شدند – cmsd

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زایران راهی «مشاعر» شدند – cmsd" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زایران راهی «مشاعر» شدند – cmsd"، کلیک کنید.