شجاعی: یقین دارم که فوتبال کاملا پاک نمی شود

شجاعی: یقین دارم که فوتبال کاملا پاک نمی شود

بازیکن تیم ملی فوتبال گفت: همیشه سعی کرده ام به اندازه خودم به فوتبال پاک کمک کنم چون ماهیت خود فوتبال قشنگ است که این همه درباره آن صحبت می شود که می تواند پدیده ای به این بزرگی باشد که سبب خوشحالی مردم شود.

به گزارش cmsd، مسعود شجاعی در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره مربیگری فوتبال درجه A آسیا که در مرکز ملی فوتبال با حضور مربیان نخبه لیگ برتر، بازیکنان و پیشکسوتان در حال برگزاری است، اظهار کرد: این کلاس ها اگر کلیشه ای نشود مطمینا با حضور اساتیدی همچون پورهمت، دلگرم و … به ما کمک می کند. فکر می کنم با حضور دوستان و بازیکنان پیشین، از گفتمانی که شکل می گیرد با استفاده از تجربیات آنها قطعا کلاس خیلی خوب و پرباری خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که ابتدا شروع خوبی در لیگ داشتید اما اواخر لیگ بازیکنان انگیزه زیادی نداشتند، گفت: دوست نداشتم اینجا درباره لیگ صحبتی داشته باشم اما به خاطر احترامی که برای رسانه قایل هستم باید بگویم همانطور که شما اشاره داشتید متاسفانه یکسری پارامترها و فاکتورهایی همچون هوادار و تماشاچی وجود داشت که ما نداشتیم. یکی دیگر از این فاکتورها مسایل مالی و انگیزشی بیرونی بود که از این فاکتورها نیز بی بهره بودیم. به جز بحث پاداش ها مشکلات مالی زیادی داشتیم که این مسایل به افت عملکرد بازیکنان دامن زد. هیچ وقت در فوتبال با این موضوع مواجه نشده بودم که یک تیم زمانی که اینقدر بی انگیزه می شود چگونه باید با آن روبه رو شد. سعی می کردم تمام راه ها را تا جایی که عقلم می رسید با کمک دوستان و همکارانم جلو بروم اما امکان پذیر نبود.

شجاعی همچنین درباره مسایل اخیر و فساد در فوتبال خاطرنشان کرد: به شخصه از این داستان خیلی خوشحالم امیدوارم ادامه دار باشد و پیگیری شود. همیشه سعی کرده ام به اندازه خودم به فوتبال پاک کمک کنم چون ماهیت خود فوتبال قشنگ است که این همه درباره آن صحبت می شود که می تواند پدیده به این بزرگی باشد که سبب خوشحالی مردم شود. وقتی این گونه مسایل در آن دخیل می شود از کیفیت و جذابیت آن کاسته می شود به ویژه برای نسل های جدید که وارد فوتبال می شوند الگوی بدی خواهد بود اگر همین طور تداوم داشته باشد. خوشحالم این داستان اتفاق افتاده امیدوارم که خیلی سفت و سخت مسیولین پیگیری کنند تا همه عاملان آن مشخص شوند تا فوتبال پاک شود که البته یقین دارم که کاملا پاک نمی شود اما شروع خوبی است.

بازیکن تیم ملی فوتبال درباره برنامه خودش گفت: هنوز تصمیم خاصی نگرفته ام اما قرار است با باشگاه هوادار هفته آینده مذاکره ای داشته باشم تا ببینیم به نتیجه می رسم یا خیر؟ اما هنوز تصمیم نگرفته ام.

او در پاسخ به این پرسش که آیا علاقه ای برای حضور در باشگاه بزرگی دارد یا خیر، افزود: فرقی نمی کند چیزی که ایده آلم هست این است باشگاهی که زیرساخت و ساختار داشته باشد که در آن به راحتی کار کرد تا تمرکز را روی فوتبال و زمین بگذاریم تا این که بتوانیم یک تیم خوب درست کنیم.

شجاعی در پایان در پاسخ به این پرسش با توجه به این که سال گذشته اولین تجربه مربیگری شما بود آیا از عملکرد خودتان راضی بودید یا خیر، خاطرنشان کرد: من که نمی توانم بگویم راضی بودم اما برای شروع بد نبود ولی مطمیننا که راضی نبودم و ایده من چیزهای دیگری بود. فکر می کنم اگر در بازی آخر همان طور که شروع کردیم به پایان می رساندیم تقریبا همان چیزی بود که خودم فکر می کردم و می خواستم اما این هم شروع کار بود و تجربه کسب کردم، اتفاقی که افتاد برای اولین بار بود که مواجه می شدم به نظر خودم درس بزرگی به من داد که برای آینده استفاده کنم.

پایان خبر cmsd

شجاعی: یقین دارم که فوتبال کاملا پاک نمی شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شجاعی: یقین دارم که فوتبال کاملا پاک نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شجاعی: یقین دارم که فوتبال کاملا پاک نمی شود"، کلیک کنید.