تشدید عملیات ارتش سوریه علیه داعش

تشدید عملیات ارتش سوریه علیه داعش

با حمله گسترده ارتش سوریه علیه بقایای گروه تروریستی داعش، درگیری ها در بادیه سوریه واقع در مرکز این کشور تشدید شده است.

به گزارش cmsd، «ابو عمر البوکمالی» فعال رسانه ای در استان دیرالزور سوریه به وبگاه خبری «العربی الجدید» گفت حمله چند روز پیش ارتش سوریه یکی از بزرگترین حملات نظامی در منطقه بادیه سوریه با حمایت جنگنده های روسیه است.

وی افزود در این حمله تعداد زیادی از خودروهای زرهی و تیپ های نظامی یگان 25 و چهارم، گارد جمهوری و نیروهای «دفاع مدنی» شرکت داشتند و در استان رقه، حومه حماه، حلب تا نزدیک منطقه التنف در مثلث مرزی سوریه، اردن و عراق عملیات انجام دادند.

در همین زمینه، وزارت دفاع سوریه روز یکشنبه اعلام کرد یگان نیروهای مسلح حاضر در بادیه سوریه همزمان با عملیات پاکسازی در عمق بادیه، با یک گروه تروریستی وابسته به داعش درگیر شدند که منجر به کشته و زخمی شدن  تعدادی از نیروهای داعش شد.

همچنین «تیسیر درویش» یکی از افسران جدا شده از ارتش سوریه گفت حملات ارتش سوریه در بادیه ادامه دارد و هدف تعقیب نیروهای داعش و ممانعت از توانمندی این گروه تروریستی است.

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه طی 2 روز گذشته اعلام کرد جنگنده های این کشور در حملات هوایی پایگاه های تروریست ها در منطقه التنف تحت کنترل آمریکا در شرق سوریه را هدف قرار دادند.

دیده بان حقوق بشر سوریه روز شنبه ادعا کرد نظامیان داعش حملات مختلفی علیه کاروان های ارتش سوریه و شبه نظامیان وابسته به آن در کوهستان «العمور» در حومه شرقی استان حمص در بادیه البوکمال در حومه دیرالزور انجام دادند که منجر به کشته شدن 10 نیروی ارتش سوریه و شبه نظامیان حامی آن ظرف 24 ساعت گذشته شد.

پایان خبر cmsd

تشدید عملیات ارتش سوریه علیه داعش

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشدید عملیات ارتش سوریه علیه داعش" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشدید عملیات ارتش سوریه علیه داعش"، کلیک کنید.