افزایش خانه های محیط زیست پایتخت به بیش از 200 مرکز در سال جاری

افزایش خانه های محیط زیست پایتخت به بیش از 200 مرکز در سال جاری

سرپرست اداره کل محیط زیست شهرداری تهران گفت: تا پایان سال جاری هفت پویش محیط زیستی در پایتخت برگزار و تعداد خانه محیط زیست به 210 خانه خواهد رسید.

اصغر عطایی در گفت و گو با cmsd درباره اهداف اداره کل محیط زیست شهرداری تهران اظهارکرد: کاهش اثرات منفی فعالیت های شهرداری بر محیط زیست، استفاده پایدار از منابع طبیعی تجدید ناپذیر، کاهش برداشت از منابع آب های زیرزمینی، افزایش انسجام و هم افزایی فعالیت های محیط زیستی، حفاظت از محیط زیست شهری با شناسایی، کنترل و کاهش آلاینده ها و ایجاد حساسیت و افزایش آگاهی شهروندان در حوزه محیط زیست اهداف این اداره کل در سال جاری است.

سرپرست اداره کل محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف خود 17 راهبرد را طراحی کرده ایم، ارزیابی اثرات محیط زیستی طرح ها و پروژه های عمرانی و زیربنایی شهرداری تهران، شناسایی و پایش منابع آلاینده محیط زیست شهر تهران اعم از هوا، صدا، آب و خاک، حفاظت از تنوع زیستی و میراث طبیعی شهر تهران، توسعه انرژی های تجدیدپذیر در شهرداری تهران و توانمندسازی، فرهنگسازی و جلب مشارکت های شهروندی در حوزه محیط زیست شهری را از جمله این راهبردها برشمرد.

عطایی راهبری و نظارت بر اقدامات کنترلی 528 منبع آلاینده، نظارت بر حسن اجرای قانون هوای پاک در حوزه خدمات شهری و محیط زیست و نظارت بر حسن اجرای ملاحظات محیط زیستی در حوزه مدیریت پسماند را از جمله فعالیت های مستمر اداره کل محیط زیست شهرداری تهران در سال جاری ذکر کرد.

سرپرست اداره کل محیط زیست شهرداری تهران ضمن تاکید بر نظارت بر شش مرکز نگهداری حیات وحش و دو سایت پرنده نگری تهران، طراحی، ساخت و نصب یک تابلوی معرفی تنوع زیستی در پارک شهر را از اقدامات پیش رو در زمینه حفاظت از تنوع زیستی و میراث طبیعی پایتخت برشمرد.

وی اضافه کرد: همکاری برای اجرای نظامنامه بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شهرداری تهران، به روزآوری دستورالعمل رعایت ملاحظات محیط زیستی در مدیریت عملیات زمستانی شهر و بررسی وضعیت کلی کلانشهر تهران بر اساس شاخص های توسعه پایدار شهری، راهبری و نظارت بر احداث 400 کیلووات نیروگاه خورشیدی در مناطق و نظارت بر انجام مطالعات سند جامع انرژی های تجدیدپذیر از جمله اقداماتی است که از تیرماه سال جاری آغاز می شود.

سرپرست اداره کل محیط زیست شهرداری تهران اضافه کرد: تا پایان سال جاری تعداد خانه محیط زیست به 210 خانه خواهد رسید و هفت پویش محیط زیستی برگزار می شود علاوه بر آن پیگیری مصوبات جلسات کمیته پلاستیک را در دستور کار داریم.

عطایی در پایان نظارت بر تدوین برنامه عملیاتی شناسایی و کنترل اصناف آلاینده شهر تهران را از دیگر برنامه های اداره کل محیط زیست شهرداری تهران در سال جاری برشمرد.

پایان خبر cmsd

افزایش خانه های محیط زیست پایتخت به بیش از 200 مرکز در سال جاری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش خانه های محیط زیست پایتخت به بیش از 200 مرکز در سال جاری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش خانه های محیط زیست پایتخت به بیش از 200 مرکز در سال جاری"، کلیک کنید.