چه بازیگرانی جلوی دوربین سلمان فارسی رفتند و چه بازیگرانی اضافه خواهند شد

چه بازیگرانی جلوی دوربین سلمان فارسی رفتند و چه بازیگرانی اضافه خواهند شد

آفتاب نیوز :

بیش از 50درصد سریال فیلمبرداری شده و کار تصویربرداری فصل ایران باستان با فشردگی پیش می رود. همه تلاش کارگردان و گروه هنرمندان و عوامل بر رسیدن سریال به پخش در سال 1405 است.

این روز ها خانه پدری سلمان فارسی در حال ساخت است و بازسازی دکور های شهرک نور که اغلب در فیلم «محمد رسول الله» مجید مجیدی استفاده شده، در دستور کار است تا برای فصل حجاز سریال «سلمان فارسی» مورد استفاده قرار گیرد.

نام های بسیاری به عنوان بازیگر سریال «سلمان فارسی» مطرح می شود. عوامل این سریال بار ها اعلام کرده اند که نزدیک به هر فصل و بخش، بازیگر مرتبط به آن انتخاب می شود و جلوی دوربین قرار می گیرد.

40بازیگر خارجی در سلمان فارسی

سریال «سلمان فارسی» به عنوان بزرگ ترین پروژه تلویزیونی، این روز ها در حال تصویربرداری است. داوود میرباقری در استان سمنان و شاهرود کار تصویربرداری را پیش می برد. بیش از 40بازیگر خارجی در جلوی دوربین داوود میرباقری حاضر شده اند و چراغ خاموش بازی کرده اند. از این میان 2 نفر از آن ها که تونسی و ارمنستانی بودند دار فانی را وداع گفتند.

نقش جوانی «سلمان فارسی» را امیر رضایی، بازیگری که بیشتر روی صحنه تیاتر و چند تله فیلم تلویزیونی دیده شده است، ایفا می کند. او بیشتر به خاطر شبیه بودن به شجاع نوری انتخاب شده است، البته این شخصیت بخش نوجوانی و کودکی هم دارد که به مرور بازیگرانش انتخاب می شوند و جلوی دوربین می روند. از همان روز هایی که بحث حضور بازیگران «مختارنامه» در این پروژه داغ شد، نام های آشنایی همچون رضا کیانیان، محمدرضا شریفی نیا، حسن پورشیرازی، مهدی فخیم زاده، عنایت شفیعی، محمد فیلی، فریبا کوثری، جعفر دهقان، بهرام شاه محمدلو، شهرام حقیقت دوست، شهرام عبدلی و محمد صادقی در فضای رسانه ای شنیده شد، اما هیچ کدام از این نام ها نه تایید و نه رد شدند. در کنار این نام ها به حضور یوسف صیادی، حسام منظور و تورج نصر اشاره شده است.

1500بازیگر در سلمان فارسی

بازیگرانی، چون انوش معظمی، امیررضا دلاوری، فرخ نعمتی و حسام منظور در لوکیشن آتشکده ماربین حضور داشتند. حسام منظور در این سریال نقش مهمی به عهده دارد و نقش پدر سلمان فارسی را بازی می کند، همچنین انوش معظمی که در سریال مختارنامه نقش حرمله را با یک هیبت متفاوتی ایفا کرد این روز ها در نقش یک سپهسالار تجربه جدیدی را جلوی دوربین داوود میرباقری پشت سر می گذارد. پیش از این به نام فرهاد اصلانی و محمدرضا هدایتی اشاره شده بود که از فصل بیزانس کار خودشان را در این سریال آغاز کردند. در مرحله بیزانس علاوه بر حضور تاجر داستان یعنی فرهاد اصلانی و رسانه ای شدن تصاویر نقش آفرینی محمدرضا هدایتی با لباس هندی ها، هشام رستم بازیگر تونسی سریال سلمان، نقش راهب را ایفا کرد. نقش اسقف را هم مرحوم چنگیز جلیلوند بازی کرده است.

یکی از کاراکتر های دیگر این سریال را مهدی فقیه بازی می کند. همچنین نام علی دهکردی و احترام برومند بین بازیگران این سریال دیده می شود.

بهناز توکلی که نقش مادر وهب را در سریال مختارنامه بازی کرده بود در تجربه دیگری با داوود میرباقری حضوری متفاوت خواهد داشت. همچنین محمدعلی نجفی که او را بیشتر به عنوان خالق «هزاردستان» می شناسیم در این سریال ایفای نقش می کند. همینطور یوسف صیادی در یک تجربه متفاوت نقش یک کاروانسرادار را بازی می کند.

الهام کردا، شکرخدا گودرزی، آتش تقی پور و محمد فیلی نیز از بازیگرانی هستند که در بخش ایران باستان حضور دارند. این سریال در 3 فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام (ص) می پردازد. حدود 1500بازیگر تیاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته اند.

چه بازیگرانی جلوی دوربین سلمان فارسی رفتند و چه بازیگرانی اضافه خواهند شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه بازیگرانی جلوی دوربین سلمان فارسی رفتند و چه بازیگرانی اضافه خواهند شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه بازیگرانی جلوی دوربین سلمان فارسی رفتند و چه بازیگرانی اضافه خواهند شد"، کلیک کنید.