نظم و انضباط در حوزه های امتحان نهایی حاکم است

رییس سازمان بازرسی کل کشور:

نظم و انضباط در حوزه های امتحان نهایی حاکم است

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: خوشبختانه نظم و انضباط خاصی در حوزه های امتحان نهایی حاکم است و مسیولان برگزاری امتحان نهایی تمام دقت خود را به کار بردند تا تقلبی صورت نگیرد.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری cmsd، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش و ذبیح الله خداییان، رییس سازمان بازرسی کل کشور از روند برگزاری امتحانات نهایی و یکی از حوزه های برگزاری امتحان بازدید کردند.

ذبیح الله خداییان، رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه خوشبختانه نظم و انضباط خاصی در حوزه های امتحان نهایی حاکم است، اظهار کرد: مسیولان برگزاری امتحان نهایی تمام دقت خود را به کار بردند تا تقلبی صورت نگیرد. همچنین شاهد بودیم که رمز سوالات نزدیک به شروع پاسخ به سوالات واصل شد، بلافاصله در قرنطینه شروع به تکثیر سوالات کردند و پس از لاک و cmsd در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش اقدامات مناسبی برای برگزاری صحیح امتحانات و پیشگیری از هرگونه تقلب انجام داده است، ادامه داد: در بدو ورود از اینکه دانش آموزان وسیله الکترونیکی به همراه نداشته باشند، اطمینان حاصل می کنیم.

از جمله اینکه قبل از تکثیر سوالات امتحانی، همه دانش آموزان در صندلی های خود قرار گرفته و درب حوزه های امتحانی بسته می شود، سپس چند دقیقه قبل از شروع امتحان بصورت همزمان رمز سیوالات در اختیار حوزه امتحانی قرار گرفته و بلافاصله در اتاق قرنطینه نسبت به تکثیر اوراق امتحان اقدام شده و اوراق در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. همچنین از داش آموزان درباره چگونگی برگزاری و طرح سوالات و میزان سختی و آسانی امتحان سوالاتی پرسیدیم. معتقد هستم این اقدامات برای اینکه دانش آموزان را به مطالعه کتاب درسی سوق دهد، بسیار موثر است.

در ادامه یکی از عوامل اجرایی از روند برگزاری امتحانات نهایی گفت: دانش آموزان به سالن های برگزاری امتحان طبق شماره های صندلی متفاوت هر روز به صورت جداگانه هدایت می شوند و جایگاه برای آن ها انتخاب می شود. سوالات امتحان نهایی از یک دریچه پلمپ در اختیار ما قرار می گیرد و پس از ثبت، شروع به پرینت سوالات می کنیم؛ اما باید مجدد cmsd حفاظت از آزمون و ثبت ساعت انجام شود. همچنین در جریان این بازدید از دانش آموزان پیرامون نحوه برگزاری امتحانات و نظم و ترتیب آن سوالاتی پرسیده شد که پاسخ های به دست آمده حکایت از رضایتمندی آن ها داشت.

نظم و انضباط در حوزه های امتحان نهایی حاکم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظم و انضباط در حوزه های امتحان نهایی حاکم است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظم و انضباط در حوزه های امتحان نهایی حاکم است"، کلیک کنید.