تاکید مجدد پکن بر حاکمیت بر تایوان

تاکید مجدد پکن بر حاکمیت بر تایوان

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به مصاحبه اخیر «جو بایدن» با مجله تایم که احتمال حضور نیروهای آمریکایی در تایوان را رد نکرده بود، گفت هیچ فشار یا تهدیدی عزم، اراده، توانایی دولت و مردم چین را برای دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور از بین نخواهد برد.

به گزارش cmsd، «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه در مصاحبه ای بلند بالا با مجله تایم ضمن آنکه استفاده از نیروهای آمریکایی در جزیره تایوان را رد نکرد، گفت: «بارها صراحتا اعلام کرده ایم که به دنبال استقلال تایوان نیستیم اما به ارسال تجهیزات به این جزیره ادامه می دهیم و با متحدان خود در منطقه در تماس هستیم.»

«مایو نینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز – چهارشنبه – طی یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره اظهارات رییس جمهور آمریکا بیان کرد: «تایوان بخشی جدایی ناپذیر قلمرو چین است. مسیله تایوان صرفا موضوع داخلی چین بوده که هیچ مداخله خارجی را شامل نمی شود. هم چنین، هیچ فشار یا تهدیدی عزم، اراده، توانایی دولت و مردم چین را برای دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی کشور از بین نخواهد برد.»

وب سایت سفارت چین در آمریکا به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه چین نوشت: «هر دو طرف تنگه تایوان متعلق به چین است و تایوان بخشی جدایی ناپذیر قلمرو چین محسوب می شود. علاوه بر این، چگونگی حل مسیله تایوان نیز به مردم چین بستگی دارد. ما از ایالات متحده می خواهیم که نسبت به ماهیت خطرناک “جدایی طلبان” تایوان کاملا آگاه باشد، به طور جدی به اصل چین واحد و بیانیه های مشترک چین و ایالات متحده پایبند بماند و هم چنین دست از ارسال تسلیحات به “استقلال طلبان” این جزیره بردارد تا سیگنال اشتباهی به آنها ارسال نشود.»

مایو نینگ در قسمت دیگری از این کنفرانس مطبوعاتی ضمن عرض تبریک به «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به دلیل پیروزی در انتخابات سراسری این کشور عنوان کرد: «روابط سالم و باثبات چین و هند به نفع هر دو کشور است و به صلح و توسعه در این منطقه و فراتر از آن کمک می کند. چین آماده همکاری با هند در راستای منافع اساسی دو کشور و پیشبرد روابط دوجانبه در مسیری سالم و با ثبات است.»

پایان خبر cmsd

تاکید مجدد پکن بر حاکمیت بر تایوان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید مجدد پکن بر حاکمیت بر تایوان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید مجدد پکن بر حاکمیت بر تایوان"، کلیک کنید.