عکس | بهترین سرمربی لیگ بیست وسوم چه کسی بود؟/نکونام چندم شد؟

به گزارش خبرگزاری cmsd؛ بیست وسومین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال در شرایطی سپری شد که 29 نفر در جایگاه سرمربیان تیم ها قرار گرفتند. محمد نصرتی، اولی گلادیسون و وحید رضایی نیز تنها به مدت یک هفته روی نیمکت تیم های تراکتور تبریز، فولاد خوزستان و نساجی مازندران نشستند.

در گزارش cmsd آمده است: هشت تیم لیگ برتری در طول 30 هفته، اقدام به تغییر مربی نکردند و با سرمربی ابتدای فصل خود تا پایان لیگ ادامه دادند. فصل 1403-1402 در مجموع شش سرمربی خارجی داشت که اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس از همه موفق تر بود و لوکاس آلکاراس سرمربی پیشین نساجی از همه ناکام تر.

اوسمار که در نیم فصل اول به عنوان دستیار یحیی روی نیمکت پرسپولیس می نشست، در نیم فصل دوم در شرایطی جانشین گل محمدی شد که آماری بهتر از او ثبت کرد و با آمار کسب 2.53 امتیاز در هر مسابقه، نهمین قهرمانی سرخپوشان در ادوار مختلف لیگ را به ارمغان آورد.

حمید مطهری که سابقه حضور در پرسپولیس را داشت و البته سرمربی نساجی هم بود، در شش هفته سرمربیگری تراکتور موفق به کسب 14 امتیاز شد تا بالاتر از گل محمدی، از لحاظ نتیجه گیری دومین مربی برتر لیگ باشد. او در تراکتور با آن شرایط خاص، کار مهمی انجام داد.

استقلال هم با جواد نکونام 67 امتیاز به دست آورد و بهترین نایب قهرمان تاریخ لیگ برتر لقب گرفت. نکونام در میان مربیانی که در 30 مسابقه سرمربی بوده اند، با کسب 2.23 امتیاز از هر مسابقه صدرنشین است و در جدول کلی مربیان، در رتبه سوم قرار دارد.

در انتهای این جدول نیز نامی آشنا به چشم می خورد؛ علیرضا منصوریان، کاپیتان سابق استقلال که در نیم فصل دوم فصل گذشته سرمربی فولاد شد و هفتمین مربی برتر لیگ بیست ودوم بود، در سه هفته نخست از کسب امتیاز بازماند.

جدول کلی مربیان لیگ برتر فوتبال در فصل 1403-1402 به شرح زیر است (عملکرد مربیانی محاسبه شده که سابقه سرمربی گری در حداقل سه مسابقه را داشته اند).

رده بندی برترین سرمربیان لیگ برتر بر اساس امتیازگیری؛ سرمربی پرسپولیس صدرنشین و سرمربی استقلال سوم شدند

عکس | بهترین سرمربی لیگ بیست وسوم چه کسی بود؟/نکونام چندم شد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس | بهترین سرمربی لیگ بیست وسوم چه کسی بود؟/نکونام چندم شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس | بهترین سرمربی لیگ بیست وسوم چه کسی بود؟/نکونام چندم شد؟"، کلیک کنید.