ویرانی گسترده و کشف پیکر بیش از 70 شهید در جبالیا پس از عقب نشینی اشغالگران

سازمان دفاع مدنی غزه روز جمعه اعلام کرد که بیش از 70 پیکر شهید فلسطینی را که در عملیات نظامی 20 روزه ارتش رژیم صهیونیستی در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه شهید شده اند، پیدا کرده است.

به گزارش cmsd، کادر درمان و نیروهای دفاع مدنی اعلام کردند پیکر ده ها شهید را از محله های اردوگاه جبالیا، پروژه بیت لاهیا و تل الزعتر در شمال نوار غزه بیرون آوردند.

محمود بصل، سخنگوی دفاع مدنی در اظهاراتی به خبرگزاری آناتولی گفت: نیروهای ما بیش از 70 شهید را که بیشتر آنها زن و کودک بودند، از اردوگاه جبالیا بیرون آورده اند.

وی افزود: این تعداد شامل حدود 30 شهید تنها از خانواده عسلیه است که 22 نفر از آنها کودک و زن هستند.

این مقام غزه ادامه داد: اکیپ های ما هنوز در جبالیا به کار خود پایان نداده اند و به جستجوی شهدای بیشتری در زیر آوار خانه های ویران شده ادامه می دهند.

ویرانی گسترده و کشف پیکر بیش از 70 شهید در جیالیا پس از عقب نشینی اشغالگران

بصل اردوگاه جبالیا را در نتیجه عملیات نظامی اشغالگران «منطقه مصیبت زده» توصیف کرد.

وی توضیح داد: اشغالگران زیرساخت های جبالیا و اطراف آن را ویران کردند و شبکه های آب، فاضلاب و برق، مدارس، مراکز بهداشتی و ده ها خانه را ویران کرده اند.

بصل خاطرنشان کرد: نیروهای اشغالگر همچنین ژنراتورهای اصلی برق بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه را منهدم کردند.

سخنگوی دفاع مدنی ادامه داد: اشغالگران طبقه پنجم بیمارستان العوده در جبالیا را تخریب کردند.

اوایل روز جمعه ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای پایان عملیات نظامی خود در جبالیا را که به گفته آن 20 روز به طول انجامید و طی آن 10 سرباز کشته شدند، اعلام کرد.

پایان خبر cmsd

ویرانی گسترده و کشف پیکر بیش از 70 شهید در جبالیا پس از عقب نشینی اشغالگران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویرانی گسترده و کشف پیکر بیش از 70 شهید در جبالیا پس از عقب نشینی اشغالگران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویرانی گسترده و کشف پیکر بیش از 70 شهید در جبالیا پس از عقب نشینی اشغالگران"، کلیک کنید.