حجت الاسلام خسروپناه: رییس جمهور شهید پیرو مکتب امام(ره) بود

حجت الاسلام خسروپناه: رییس جمهور شهید پیرو مکتب امام(ره) بود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش عزیز جمهور در مکتب امام (ره) در شهر اراک حضور یافت و درباره مکتب امام نکاتی را بیان کرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری cmsd، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهانش اظهار کرد: شهدا زنده هستند، نامشان و یادشان و مرامشان زنده است؛ آنهایی که در مسیر شهدا نیستند و زندگی آلوده، فسادآمیز، تجملی و استکباری دارند مرده اند؛ آنهایی که مردم دار هستند و شبانه روز خدمت می کنند اگر در ظاهر از دنیا بروند اما زنده هستند.

وی با اشاره به ویژگی های مکتب امام(ره) بیان کرد: خوشا به حال آنان در مکتب امام زیست می کنند، باید مکتب امام(ره) را بشناسیم و بر اساس آن عمل کنیم. اصل اول مکتب امام(ره) توحید و خدامحوری است، امام همه چیزش خدا بود. زمانی که رزمندگان با دشواری زیاد توانستند خرمشهر را آزاد کنند، امام(ره) یک جمله فرمودند و آن اینکه «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: امام(ره) کل عالم را مظهر خدا می دید؛ در کشور هرگاه مسیولی داشتیم که در خدمت مردم نبود، منیّت نفس داشت اما امام(ره) تفرعن نفسش را نابود کرده بود. شاگردان مکتب امام(ره) همین روش را دارند، مقام معظم رهبری و آیت الله رییسی اینگونه هستند.

استاد خسروپناه ادامه داد: آیت الله رییسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی حتماً نظر عقل جمعی را می پذیرفت اگر نظرش مخالف بود با رای گیری نظرش را تغییر می داد. مصوبه مهمی در شورا داشتیم، قرار بود سازمانی تاسیس شود، پیشنهاد بود که این سازمان زیرنظر رییس جمهور باشد، اما ایشان موافق نبودند، صحبت کردیم و گفتند که مجدداً نظر اعضا را جویا شوید تا اگر موافق باشند این نهاد زیر نظر نهاد دیگری باشد، مجدداً رای گرفتیم و همان مصوبه بار دیگر تصویب شد، در نهایت مصوبه را امضا و ابلاغ کردند. این توحید و خداباوری است که فرعون نفس را می کشد و مثل شهید بهشتی قاضی عادل بر کرسی عدالت می نشیند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: آیت الله رییسی در سیل برای رسیدگی به مردم لباس هایش سرتاپا خیس و خاکی می شد، در سفرهای استانی به محروم ترین نقاط می رفت چون مردم دار بود، مردم داران واقعی، موحد هستند ملاک درجه توحید به درجه مردم داری برمی گردد.

وی اصل دوم مکتب امام(ره) را اسلام اجتماعی دانست و گفت: اسلام تنها نماز، روزه، روضه خوانی و غیره نیست بلکه نماز اجتماعی و روضه خوانی اجتماعی مطرح است. رابطه دین و جامعه، دین و سیاست قبل از امام(ره) هیچ گاه مطرح نبود و هر کسی که آن را مطرح می کرد مسخره می شد اما امام(ره) علم دینی، هنر دینی رابطه دین و جامعه را نهادینه کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کتاب «چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد؟» که یک نویسنده آلمانی آن را نوشته اضافه کرد: در این کتاب عنوان شده که غرب اول خانواده را از دست داد و بعد خدا را از دست داد. بیش از 20 سال با مسیحیان مباحثه داشتیم اما الان می گویند که دین را نمی توان از جامعه جدا کرد اما امام(ره) در زمان حیاتش موضوع اسلام اجتماعی را مطرح کرد. اسلام اجتماعی یعنی توجه به مردم محروم، کارخانه های تعطیل شده و شنیدن درد آنها و حل آنهاست، کاری که آیت الله رییسی انجام می داد و هیچگاه نسبت به آن بی توجه نبود.

استاد خسروپناه اصل سوم مکتب امام(ره) استکبارستیزی و حمایت از مستضعفان قلمداد کرد و افزود: امام(ره) همیشه از مستضعفان جهان و مردم فلسطین دفاع می کرد، در واقع امام(ره) استکبارستیزی را در کشور باب کرد. چراکه شاه هیچگاه نمی توانست درباره آمریکایی ها سخن بگوید یا از آنها پاسخ بخواهد.

وی ادامه داد: مدتی بعد از وفات امام(ره)، با اینکه مقام معظم رهبری دفاع از مستضعفان مورد تاکید داشتند برخی سرکار آمدند که بگویند که راه ما از فلسطین جداست. وقتی داعشی آمدند مقام معظم رهبری تاکید کردند که باید دیپلمات های نظامی را بفرستیم و نگذاریم قدرت بگیرند، فرمودند اگر اجازه بدهیم اینها به مرزها می آیند و با ما می جنگند. امروز هم پیام مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکایی تصریح دارد که «قرآن را بخوانید و بفهمید و در مقابل استکبار بایستید».

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: استکبارستیزی و دفاع از مردم غزه در روش آیت الله رییسی نیز وجود داشت. با فرمان مقام معظم رهبری وعده صادق تحقق پیدا کرد. مگر ساده است بیش از 200 موشک به اسراییل اصابت کند. وقتی آن جنایت را در سوریه انجام دادند، آمریکایی ها پیغام دادند که گذشت کنید اما مقام معظم رهبری فرمودند که چون زدند، ما هم میزنیم. پس از حمله وعده صادق حتی سازمان ملل جرات نکرد حتی یک بیانیه صادر کند به خاطر رییس جمهوری و وزیر امور خارجه شهیدمان اینگونه رفتار کردند، شهید امیرعبداللهیان بلافاصله به آمریکا رفت گفت که کارمان بین المللی بود.

وی گفت: این در حالی است که زمانی می خواستیم موشکی را آزمایش کنیم بیانیه علیه ما صادر می کردند دولتهای ضعیفمان در خاموشی بودند اما رییس جمهور و وزیر امور خارجه شهیدمان توانستند دیپلماسی را با قدرت میدان جمع کنند و این یک الگوی حکمرانی است که عزت همراه با قدرت می آورد.

استاد خسروپناه اصل دیگر مکتب امام(ره) را روحیه جهادی دانست و گفت: مگر در مکتب امام(ره) کسی می تواند مدیر باشد جهادگر نباشد جهاد یعنی تلاش مستمر خستگی ناپذیر. امام(ره) اینگونه بود مقام معظم رهبری اینگونه هستند، رییس جمهور و سایر شهدای ما اینگونه بودند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اصل پنجم مکتب امام(ره) مردم داری است، عنوان کرد: در زندگی امام و رهبری و رییسی این رویکرد کاملاً مشهود است. اصل ششم مکتب امام(ره) صداقت است. برخی ممکن است ظاهری توحیدی و اسلام اجتماعی داشته باشند اما صداقت نداشته باشند. صدق بزرگترین نعمت الهی است. در فردای قیامت ما را با صدق می سنجند.

استاد خسروپناه با تاکید بر صداقت آیت الله رییسی گفت: 25 میلیون نفر از مردم ایران در مراسم تشییع و مجالس عزای شهید جمهور شرکت کردند صداقت شهید رییسی این محبوبیت را در بین مردم ایجاد کرد.

وی در پایان با قدردانی از کارگران کارخانه های احیا شده استان مرکزی بیان کرد: هنوز نمی دانیم چه کسی را از دست داده ایم. این غم بزرگ، قطعا جبران ناپذیر است.

دبیر شورای عالی انقلاب با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: مردم در انتخابات به کسی رای دهند که مکتب حکمرانی اجرایی شهید جمهور که ذیل مکتب امام راحل است را ادامه دهد. مکتب حکمرانی شهید رییسی داشته باشد و این مسیر ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام خسروپناه: رییس جمهور شهید پیرو مکتب امام(ره) بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حجت الاسلام خسروپناه: رییس جمهور شهید پیرو مکتب امام(ره) بود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حجت الاسلام خسروپناه: رییس جمهور شهید پیرو مکتب امام(ره) بود"، کلیک کنید.