بررسی آزمون های نهایی دانش آموزان در کمیته ویژه – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

بررسی آزمون های نهایی دانش آموزان در کمیته ویژه - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری cmsd، جلسه 202 شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

دکتر ایمان افتخاری، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، در خصوص گزارش اهم اقدامات و فعالیت های آموزش و پرورش در تمهید مقدمات برگزاری آزمون های نهایی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش براساس ماده 4 مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) که در جلسه 843 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است و بند 5 ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی مصوب جلسات 855 و 863 شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف به ایجاد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان شد. بر این اساس وزارت آموزش و پرورش امسال باید در سه مقطع دهم، یازدهم و دوازدهم آزمون های نهایی برگزار کند.

افتخاری بیان کرد: با توجه به حاشیه های به وجود آمده در شبکه های اجتماعی مبنی بر وجود مشکلاتی در برگزاری آزمون های نهایی، در این جلسه وزارت آموزش و پرورش گزارش تفصیلی از اهم اقدامات و فعالیت های آن وزارتخانه در تمهید مقدمات برگزاری آزمون های نهایی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در محورهای فعال سازی ظرفیت های درون سازمانی، فعال سازی ظرفیت های برون سازمانی در پشتیبانی آزمون ها و نیز تامین امنیت، استاندارد سازی های لازم در برگزاری آزمون ها و تمهید مقدمات برگزاری آزمون ارایه کرد.

وی افزود: در پایان ضمن تشکر از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته توسط وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری هرچه بهتر آزمون های نهایی در سه مقطع دهم، یازدهم و دوازدهم، و تاکید بر دستاوردهای توجه بیشتر به امتحانات مستمر دوران تحصیل در اعتلای تعلیم و تربیت چندبعدی و همه جانبه دانش آموزان، مقرر شد ستاد علم، فناوری و نوآوری کمیته ای به منظور بررسی خلاءهای احتمالی موجود در خصوص برگزاری آزمون های نهایی تشکیل و گزارش این کمیته در این جلسه ارایه شود.

دبیر ستاد علم، فناوری در خصوص بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری گفت: در جلسه 201 شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری که بر اساس سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مرجع موضوعات حوزه علم، فناوری و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است مطرح و به اتفاق آراء مواد جایگاه و ترکیب اعضای شورای ستاد و همچنین موارد باقی مانده ارایه و به اتفاق آراء تصویب شد.

بررسی آزمون های نهایی دانش آموزان در کمیته ویژه – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی آزمون های نهایی دانش آموزان در کمیته ویژه – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی آزمون های نهایی دانش آموزان در کمیته ویژه – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.