هشدار پلیس به این گروه سنی؛ مراقب کلاهبرداری باشید

هشدار پلیس به این گروه سنی؛ مراقب کلاهبرداری باشید

به گزارش cmsd ،سرهنگ محمد شریفی با اشاره به سوء استفاده های صورت گرفته در زمان حضور افراد در پای دستگاه های عابر بانک، گفت: مروری خبرهایی چون دستگیری عوامل سرقت حساب های بانکی سالمندان، شگرد یک سارق برای کلاهبرداری از افراد بی سواد در کنار دستگاه خودپرداز، کلاهبرداری از افراد سالمند، دستگیری عوامل سرقت حساب های بانکی سالمندان و … نشان می دهد که افراد شیاد در این روش سعی می کنند با بهانه های مختلفی چون کمک کردن یا کار راه انداختن به افراد کهنسال آنها را فریب داده و با شگردهای خاص مجرمانه حساب آنان را تخلیه کنند.

ایرنا در خبری نوشت:وی افزود: برخی افراد فرصت طلب منتظر کوچکترین غفلت از افراد و به ویژه افراد سالمندی در حین انجام کارهای بانکی یا برداشت وجه هستند. دیده شده افرادی به بهانه کمک به سالمندانی که طرز استفاده از کارت بانکی را به خوبی نمی دانند اطلاعات و رمزهای آنها را سرقت می کنند و در فرصت مناسب بلافاصله اقدام به خالی کردن حساب بانکی آن ها کرده با وجه موجود را به کارت دیگر انتقال می دهند.

شریفی با بیان این که اطلاعات مربوط به حساب های بانکی (رمز اول، رمز دوم، تاریخ انقضا، CVV2 و…) محرمانه است، به شهروندان توصیه کرد: مجرمان با شیوه و شگردهای مختلف اقدام به سرقت می کنند که لازم است هموطنان به ویژه افراد مسن و کم سواد و همچنین افرادی که در استفاده از خودپردازها ناتوان هستند جانب احتیاط را رعایت و سعی کنند در مواقع لزوم فقط به کمک آشنایان و اقوام خود اعتماد کنند. همچنین در صورت اعتماد هنگام استفاده از کارتخوان از فرد بخواهید اجازه دهد تا شخصا رمز را وارد کنید؛ زیرا اطلاعات شخصی شما متعلق به شماست و باید در حفظ آن کوشا باشید.

233217

هشدار پلیس به این گروه سنی؛ مراقب کلاهبرداری باشید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار پلیس به این گروه سنی؛ مراقب کلاهبرداری باشید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار پلیس به این گروه سنی؛ مراقب کلاهبرداری باشید"، کلیک کنید.