2240 روستا در آذربایجان شرقی از نعمت آب شرب پایدار برخوردار هستند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

2240 روستا در آذربایجان شرقی از نعمت آب شرب پایدار برخوردار هستند - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، محمد خانی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: شهادت خادمان مردم را تسلیت می گویم، با تلاش تمامی مدیران و کارکنان استان خللی در کار ایجاد نمی شود و خدمت به مردم باید بیشتر و بهتر از قبل باشد.

خانی سپس ادامه داد: 100 درصد نقاط شهری استان توسط شرکت آب و فاضلاب تحت پوشش آب سالم و بهداشتی است و تمامی مناطق شهری استان آب شرب پایدار دارند.

وی با اشاره به اینکه بالای 76 درصد فاضلاب شهری استان تحت پوشش شرکت اب و فاضلاب آذربایجان شرقی قرار دارد، ابراز داشت: 89 درصد شهر تبریز نیز تحت پوشش فاضلاب شهری است.

خانی با تاکید بر اینکه 15 پروژه آبرسانی و تامین آب پایدار در 15 شهر اجرا می شود که هشت پروژه سال گذشته انجام شد و بقیه نیز امسال اجرا می شود، ادامه داد: هوراند و قره آغاج جزو شهرهای دارای تنش آبی هستند که تا 15 تیرماه هر دو شهر از آب پایدار بهره مند می شوند.

مدیرعامل آبفای استان از افزایش ذخیره آب مطمین در بقیه شهرها و افزایش ذخایر آبی در سدهای استان خبرداد و گفت: به 220 روستا در سال قبل آبرسانی انجام دادیم. هم اکنون 2240 روستا در استان از نعمت آب مطمین و پایدار برخوردار هستند. آب 500 روستای دیگر نیز باید پایدار شود.

وی از اهتمام دولت سیزدهم برای جهاد آبرسانی به روستاها خبرداد و افزود: نهضت جهاد آبرسانی در دولت سیزدهم و به همت شهید آیت الله رییسی انجام شد که در این خصوص به 500 روستا آبرسانی انجام می شود. 220 روستا طی سال قبل انجام شد که رکوردی در سطح استان در 10 سال اخیر بود.

خانی با اشاره به اینکه در 1403 برنامه پایدار شدن 250 روستا را در برنامه داریم، افزود: با 91 درصد پیشرفت در آبرسانی رتبه یک کشوری را در جهاد ابرسانی داریم. دو مجتمع بزرگ آبرسانی شامل مجتمع آبرسانی ستارخان و فاز دو آزادگان با اعتبار 500 میلیارد تومان در مراحل پایانی خود است و اواسط تیرماه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: استاندار شهید برای هر دو پروژه تلاش زیادی انجام داد و تامین اعتبار نقد به همت این شهید بزرگوار از محل مسیولیت های اجتماعی انجام شد تا این دو مجتمع آبرسانی آماده بهره برداری شود.

خانی سپس با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از خیرین آبرسان استان نیز گفت: این مراسم در تبریز برگزار و باعث ترویج جذب خیرین آبرسان شد. بالای 54 نفر خیر آبرسان استان داریم که از رقم 500 میلیون تومان تا 20 میلیارد تومان هزینه کردند و باعث آبرسانی به 92 روستای استان شدند. امسال نیز این کار ادامه خواهد. داشت

وی با بیان اینکه بحث خیرین آبرسان نیز همانند مدرسه سازی رونق یافته است، گفت: استان ما نیز در جذب خیرین رتبه نخست را دارد.

خانی افزود: دو مجتمع آبرسانی استان الان در حال بهره برداری آزمایشی است و هنوز رسمی افتتاح نشده است. مجتمع المالوی هشترود برای 45 روستا آماده بهره برداری است. مجتمع یخفروزان اهر و چول قشلاقی برای 37 روستا درحال بهره برداری بوده و منتظر افتتاح رسمی توسط مقامات هستیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت شبکه فاضلاب استان نیز گفت: 100 کیلومتر شبکه فاضلاب در سطح استان درحال کار است. 76 درصد تحت پوشش بوده و 8 تصفیه خانه نیمه تمام در استان درحال اجرا است.

مدیرعامل آبفای استان ابراز داشت: مدول دوم تصفیه خانه تبریز و تصفیه خانه آدرشهر تا هفته دولت افتتاح می شود.

وی در خصوص قطعی آب در تابستان پیش رو نیز گفت: قطعی با برنامه در سال جدید در استان نداریم. ضریب اطمینان بیشتر شهرها بالاست و البته فقط در سهند و تبریز و مراغه ضریب اطمینان برابر مصرف بوده و آن را نیز امیدواریم با مدیریت مصرف بتوانیم پیک تابستان را بدون هیچ مشکلی سپری کنیم.

2240 روستا در آذربایجان شرقی از نعمت آب شرب پایدار برخوردار هستند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2240 روستا در آذربایجان شرقی از نعمت آب شرب پایدار برخوردار هستند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2240 روستا در آذربایجان شرقی از نعمت آب شرب پایدار برخوردار هستند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.