وزیر دفاع ایتالیا: کمک ها به اوکراین باید به نوعی باشد که امکان آتش بس از بین نرود

وزیر دفاع ایتالیا: کمک ها به اوکراین باید به نوعی باشد که امکان آتش بس از بین نرود

وزیر امور خارجه ایتالیا با انتقاد از اظهارات برخی رهبران غربی درباره استفاده اوکراین از تسلیحات ناتو برای حمله به اهدافی در خاک روسیه، گفت که کمک ها به اوکراین باید به نوعی باشد که امکان مذاکرات صلح و آتش بس فوری وجود داشته باشد.

به گزارش cmsd، «گیدو کروستو» وزیر دفاع ایتالیا گفت که کمک به اوکراین توسط متحدان غربی آن با هدف «جلوگیری از جنگ جهانی سوم» باید به گونه ای باشد که امکان آتش بس و مذاکرات صلح وجود داشته باشد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که کروستو در گفت وگویی با روزنامه لا استامپا که روز یکشنبه (امروز) منتشر شده، گفت: فکر می کنم در این برهه، دامن زدن به تنش های قابل توجه موجود اشتباه است. بله، ما باید به اوکراین در دفاع از خود کمک کنیم، چراکه اگر به آن کمک نکنیم، جنگ جهانی سوم برپا خواهد شد. کمک به اوکراین به قصد جلوگیری از درگرفتن جنگ انجام می شود. اما این کمک ها باید به طریقی باشد که امکان آتش بس فوری و مذاکرات صلح وجود داشته باشد.

وزیر دفاع ایتالیا گفت که پیشنهاد «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو برای لغو محدودیت های حملات کی یف علیه اهدافی در روسیه با تسلیحات غربی، اشتباه است.

کروستو در این باره ادامه داد: هیچ دبیرکل ناتو یا کشوری نیست که برای همه خط و نشان بکشد. اما این گفته ماکرون (رییس جمهور فرانسه) حقیقت دارد که «ما سربازانمان را به اوکراین خواهیم فرستاد.»

پیشتر، «آنتونیو تایانی» وزیر امور خارجه ایتالیا گفته بود که اوکراین نباید از تسلیحات غربی برای حمله علیه اهدافی در روسیه استفاده کند.

کشورهای غربی از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه 2022، کمک های نظامی و مالی گسترده ای را به اوکراین ارایه کرده اند. کرملین بارها درباره عرضه مداوم تسلیحات به کی یف هشدار داده و گفته است که این موضوع به گسترش بیشتر درگیری ها منجر خواهد شد.

روسیه در آوریل 2022 هشدار دیپلماتیکی درباره مسیله عرضه تسلیحات به اوکراین به تمامی کشورهای ناتو فرستاد.

«سرگیی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز هشدار داده بود که هرگونه محموله تسلیحاتی برای اوکراین هدف مشروع حملات روسیه خواهد بود.

اخیرا «گابریلیوس لندسبرگیس» وزیر امور خارجه لیتوانی گفته بود، اوکراین باید اجازه استفاده از تسلیحات عرضه شده به کی یف برای حمله علیه خاک روسیه را داشته باشد. برخی از کشورها اما مخالفتشان را با این اظهارات اعلام کردند.

افزون بر این ماکرون نیز گفته بود که احتمال اعزام نظامیان فرانسوی برای کمک به اوکراین در جنگ با روسیه را رد نمی کند. اما از طرفی «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا گفته است که این کشور نمی خواهد کی یف به اهدافی در خاک روسیه حمله کند و واشنگتن برنامه ای برای اعزام مستشاران نظامی به اوکراین ندارد.

پایان خبر cmsd

وزیر دفاع ایتالیا: کمک ها به اوکراین باید به نوعی باشد که امکان آتش بس از بین نرود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر دفاع ایتالیا: کمک ها به اوکراین باید به نوعی باشد که امکان آتش بس از بین نرود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر دفاع ایتالیا: کمک ها به اوکراین باید به نوعی باشد که امکان آتش بس از بین نرود"، کلیک کنید.