جزییات دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی

جزییات دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی

آفتاب نیوز :

شعبه 15 دادگاه کیفری یک استان تهران برای رسیدگی به پرونده شرکت خودرویی آذویکو یکی از پرونده های کثیرالشاکی مطرح در مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم اقتصادی تشکیل جلسه داد.

قاضی سلمان جور ابراهیمیان رییس شعبه 15 دادگاه کیفری یک استان تهران پس از اعلام رسمیت دادگاه و تاکید بر مفاد قانونی مطابق با آیین دادرسی کیفری، متهمان این پرونده را در مجموع 6 شخص از جمله پنج فرد حقیقی و یک شخص حقوقی اعلام کرد.

در این جلسه، مومنی به عنوان نماینده دادستان به قرایت کیفرخواست پرداخت.

نماینده دادستان اظهار داشت: اتهام متهمان این پرونده مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای از طریق پیش فروش خودرو به مبلغ 43 میلیارد و 800 میلیون و 397 هزار ریال است.

وی در رابطه با پرونده متهمان شرکت خودروسازی آذربایجان خودرو مشهور به آذویکو گفت: این کیفرخواست براساس شکایت 87 نفر از شکات صادر شده است.

پس از قرایت متن کیفر خواست، تفهیم اتهام در خصوص برخی از متهمین صورت گرفت و برای یکی از متهمان پرونده که متواری است به دلیل عدم حضور وکیل، وکیل تسخیری تعیین شد.

براساس تصمیم رییس شعبه 15 کیفری یک استان تهران، این دادگاه علنی در جلسه بعدی نیز ادامه خواهد داشت که طی آن متهمان به طرح دفاعیات خود می پردازند.

پنجم آبان 1400 ذبیح الله خداییان سخنگوی وقت قوه قضاییه در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پرونده آذویکو گفت: این پرونده خودرویی مفتوح است و این شرکت با 6500 نفر قرارداد بسته بود که خودرو تحویل دهد و بعد از تشکیل پرونده تعدادی از شکات رضایت دادند، اما هنوز پرونده در جریان است و برخی از شکات از شکایت خود رضایت نداده اند.

29 آذر 1400 نیز نمایندگان شکات این پرونده در حاشیه بازدید دادستان وقت از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه از حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری درخواست کردند تا به این پرونده که از سال 97 در جریان رسیدگی قرار دارد، به طور ویژه رسیدگی شود.

نخستین جلسه دادگاه این پرونده هفتم اسفند 1400 برگزار شده بود.

جزییات دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی"، کلیک کنید.