سید شهیدان خدمت در طول سه گانه خدمت خود اثری اختصاصی به جای گذاشت – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

سید شهیدان خدمت در طول سه گانه خدمت خود اثری اختصاصی به جای گذاشت - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، حجت الاسلام محمد جعفرزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک و تسلیت شهادت آیت الله رییسی و همراهانش اظهار کرد: شهید جمهور «آیت الله سید ابراهیم رییسی»، در سه گانه خدمت پایان عمرش که کمتر از یک دهه به درازا کشید، کنش و اثری اختصاصی از خود به جای گذاشت که به نظر می رسد یکی از مهمترین و درخشان ترین نقاط کارنامه پرافتخار او است.

وی افزود: اول؛ دوره کوتاه تولیت او در آستان، بیش از هر کاری بازگرداندن مسیر اداری آستان به صراط مستقیم «قداست» بود، چه در درون سازمان و چه در اذهان، دوم؛ بازگرداندن حرمت به دستگاه عدالت، شناخت کافی از پیچیدگی های فساد، جرات ایستادن در برابر دانه درشت ها و قدرت علنی کردن این جراحی پر جراحت را می خواست و رییسی مرد این کار بود و حرمت «عدالت» را به نهاد مقدس قضا برگرداند.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز ادامه داد: سوم؛ او از خادمی امام رضا (ع) با کراهت و صرفاً به خاطر اطاعت امر ولی فقیه به قوه قضاییه آمد و از آنجا با اصرار دلسوزان کشور به دستگاه اجرایی کشور پا نهاد، از همان اول عهدش با امام و امت بود و در این راه پای فشرد، شب و روز نشناخت، طعنه ها به جان خرید تا قطار خدمت را به ریل اصلی اش بازگرداند دو سال و 10 ماه شب و روزش را به هم دوخت و دوید و دوید و دوید برای رضا و صلاح مردم که رضا صلاح خدا است.

حجت الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه منتخب ملت ایران را خدا هم انتخاب کرد، گفت: سفرهای استانی، شهرستانی و حتی روستایی و محلی و در دیدارهای عمومی از نقاط نورانی و درخشان کارنامه شهید رییسی بود، 47 سفر استانی در 33 ماه، آمار حیرت آوری برای عالی ترین مقام اجرایی کشور است، خدمت به مردم، گره گشایی از کار مردم، شاد کردن دل مردم و پیش بردن امور مردم، واقعاً دغدغه شبانه روز این سید آسمانی بود.

شهید رییسی، فقط محبوب ملت ایران نبود، او محبوب الملل بود

وی افزود: شهید رییسی، فقط محبوب ملت ایران نبود، او محبوب الملل بود با خبر شهادت آیت الله رییسی و سایر شهدای خدمت، هفت کشور ترکیه، هند، پاکستان، لبنان، عراق، سوریه و کوبا در کشورهای خود عزای عمومی اعلام کردند و پرچم کشورشان را به حالت نیمه افراشته درآوردند، همچنین بعد از امید، تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیری شهید رییسی بسیار برجسته بود و به خاطر آن امید وافری که در قلب امام رضایی خود داشت، هیچ خستگی را نمی پذیرفت و نمی شناخت، در روحیه جهادی، بی قرار خدمت و در پیگیری امور کشور جدی بودند.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز با تاکید بر یک ملت، یک امت گفت: علت امت شدن یک فرد این است که آن شخص به گواهی آیه شریفه 96 سوره مریم چنان در ایمان و عمل صالح خالص و فانی می شوند که در دل یک ملت و یک امت محبوب می شود، آنگاه تراز این محبت و محبوبیت در قلوب مردم به قدری بالا می رود که اساساً آن شخص، روح حاکم و روح جمعی آن ملت و امت می شود و تمام عواطف و احساسات و انگیزه ها و عزم های آن ملت و آن امت را معطوف و متمرکز در خود می کند و بدین سان خود به تنهایی یک امت می شود.

حجت الاسلام جعفرزاده خاطرنشان کرد: حالا شهید رییسی، شاگرد خوب شهید بهشتی دوباره این ادبیات را به یاد مردم ایران آورد. خادم صدیقی که با عنوان خادم الرضایی، خادم الامت شد و در تمامی مشکلات و سختی ها، هیچ گونه تزلزلی در روحیه انقلابی و جهادی او ایجاد نشد و برای آسمانی شدن، پرواز خدمت را برگزید و ملکوتی شد و در حقیقت تجلی و مصداق بارز آن دسته از مومنان صادقی شد که بر عهد خویش با خدای متعال وفادار ماند.

آیت الله آل هاشم مسوولی در طراز انقلاب بود

وی در بخش دیگری از خطبه ها با تاکید بر اینکه آیت الله آل هاشم را در عرصه نهاد مبارک امامت جمعه برای خودم الگو می دانستم، تصریح کرد: وی اولین امام جمعه ای بود که دستور داد نرده های مصلی که بین مردم و مسیولان فاصله ایجاد می کرد، برداشته شود. مکرر به بازار و کسبه آن سر زده و جویای وضعیت اقتصادی شهر می شد و حتی کسبه منصف و با سابقه را تشویق می کرد.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز گفت: خود بدون فاصله ای از مردم برای خرید مایحتاج زندگی خانواده به مغازه ها و حتی نانوایی می رفت. بدون تکلف سوار مترو و تاکسی می شد و بدون وجود فاصله ای از حال مردم و مشکلاتشان خبردار می شد، به استادیوم یادگار امام برای حمایت از تیم محبوب فوتبال آذری ها می رفت و همه اینها در کنار رسیدگی به حال بیماران، مجروحان جنگ، خانواده های حاشیه نشین تبریز و کودکان بهزیستی انجام می داد، او در عین حال با حضور در مساجد محله های مختلف تبریز پشت سر امامان جماعت مساجد نماز می خواند. بدون شک شهید آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه آذربایجان شرقی مسوولی در طراز انقلاب بود، جهادی خدمت کرد، مردمی بود و قلب های مردم دیار آذربایجان را ربود و به شهادت رسید.

وی در پایان افزود: مردم شهیدپرور دقت کنند که در چنین شرایط هایی که همه ما داغدار و عزادار هستیم دشمن مترصد چنین فرصت هایی است تا فتنه ای انجام دهد و با نشر مطالب دروغین و شایعه پراکنی به دنبال ضربه به فضای آرام امنیتی کشور است لذا از همه مردم شریف و بزرگ تقاضا داریم به جوسازی های معاندان هیچ توجهی نکنند قطعاً زحمت کشان امنیتی و نظارتی با تمام وجود همه مسایل را به صورت جهادی پیگیر هستند.

سید شهیدان خدمت در طول سه گانه خدمت خود اثری اختصاصی به جای گذاشت – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سید شهیدان خدمت در طول سه گانه خدمت خود اثری اختصاصی به جای گذاشت – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سید شهیدان خدمت در طول سه گانه خدمت خود اثری اختصاصی به جای گذاشت – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.