چرا صادر کنندگان زعفران به بسته بندی و بیلبورد نیاز دارند؟

همانطور که می دانید زعفران به عنوان یکی از طعم دهنده های اصلی در جهان شناخته شده و بسیاری از افراد برای تجربه غذایی با کیفیت تر و خوشمزه تر از این محصول بهره مند می شوند. جالب است بدانید که کشور عزیزمان ایران به عنوان اولین صادر کننده زعفران در جهان شناخته شده و این محصول را با بهترین کیفیت به کشورهای سراسر دنیا صادر می کند.

به طور حتم یکی از فاکتورهایی که در فروش تمامی محصولات نقش بسزایی دارد استفاده از بسته بندی هایی جذاب و کارآمد می باشد. طراحی بسته بندی، کارت ویزیت، لوگو و .. با توجه به وجود شرکت های متعدد، کار دشواری خواهد بود. قیمت طراحی بیلبورد نیز کم نیست و باید آنرا به متخصص این کار سپرد. برای این که بتوانید بسته بندی مناسبی را به مشتریان خود ارایه دهید می بایست اصول و قواعدی اساسی را در نظر بگیرید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن موجبات لازم را برای افزایش فروش محصولتان فراهم کنید.

رسیدگی به اقدامات اولیه برای طراحی بسته بندی زعفران

مطمینا برای شروع هر کاری می بایست اقدامات اولیه لازم را شناسایی کرده و به رسیدگی آنها پرداخت. این کار موجب می شود تا از این طریق بتوان از بروز هرگونه مشکل در اواسط کار جلوگیری کرد. در حقیقت یکی از ارکان اصلی آموزش طراحی بسته بندی زعفران این است که بدانیم چگونه را تنها با استفاده از یک بسته بندی ساده و کارآمد به مخاطبان شرح دهیم.

توجه داشته باشید که مهم ترین عنصر در اقدامات اولیه این مبحث، استفاده از تکنیک های برندینگ می باشد که ما بطور مفصل در مقاله ” ” به آن پرداخته ایم. مادامی که شما یک برند برای محصولات و بسته بندی های خود نداشته باشید قادر نخواهید بود که محصولی را به فروش برسانید. ناگفته نماند که بسیاری از برندها و شرکت های ایرانی که دست به تولید زعفران و فروش آن در سطح کشور می زنند از بسته بندی شرکت های دیگری استفاده کرده و تمام توان خود را تنها بر روی تولیدات محصول مورد نظر متمرکز می کنند. در ادامه با متن بالا باید گفت که مقوله طراحی بسته بندی به عوامل متعددی وابسته است و اگر زمینه سازی های لازم برای آن به درستی صورت نگیرند، در آخر نتایج خوبی را در بر نخواهد داشت.

اجناس مرغوب و با کیفیت اهرم کمک به طراحی بسته بندی زعفران

پس از آنکه مرحله اقدامات اولیه را با موفقیت پشت سر گذاشتید باید اجناسی مرغوب را برای طراحی بسته بندی زعفران خریداری کنید. لازم است بدانید که اگر تبلیغاتتان به صورت هدفمند و پرقدرت صورت گیرد اما در آخر محصولی که به دست مشتری می رسد با تبلیغ ارایه شده مغایرت داشته باشد، به مرور زمان می بایست شاهد نابودی برندتان باشید.

بنابراین در این خصوص با افراد ماهر و طراحان زبردست در زمینه  مشورت کرده و بهترین جنس های بازار را برای تهیه بسته بندی های باکیفیت گردآوری کنید. ناگفته نماند که محصولی مانند زعفران از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و می بایست در بسته بندی مقاومی قرار گیرد تا از هرگونه آسیب احتمالی در امان باشد؛ اما مطمینا این اتفاق به وسیله اجناس بی کیفیت و یا دست دوم امکان پذیر نخواهد بود.

تشریح اطلاعات لازم برای موفقیت درطراحی بسته بندی زعفران

سومین گام در ساخت بسته بندی های استاندارد این است که بدانید چه اطلاعاتی را می بایست بر روی آنها درج کنید تا در حد مناسبی پاسخگوی نیاز مشتریان باشند. به طور معمول اصلی ترین اطلاعاتی که باید بر روی هر بسته ای چاپ شوند عبارت اند از:

نام و لوگو برند

مقدار محصول موجود در بسته

راه های ارتباطی مانند شماره تماس شرکت و آدرس کارخانه

تولیدی و شرکت مربوطه

لازم به ذکر است که نحوه قرارگیری این اطلاعات بر روی بسته بندی زعفران با نظر طراح تعیین می گردد. به طور معمول نام و لوگوی برند در بخش بالایی بسته بندی قرار گرفته تا نظر مشتریان را به بهترین شکل جلب کندبنابراین شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

سایر اطلاعات مذکور اعم از راه های ارتباطی مخاطبان با شرکت در پایین بسته بندی و یا پشت آن به چاپ می رسند. امروزه با گسترش فضای مجازی یکی دیگر از اطلاعاتی که از طریق آن می توانید پیشنهادات و انتقادات مشتریان را به صورت مستقیم و دقیق دریافت نمایید، وب سایت شرکت و یا آدرس شبکه های اجتماعی آن می باشد؛ پیشنهاد می کنم این مورد را به هیچ عنوان دست کم نگرفته و از نتایج چشمگیر آن غافل نشوید.

چرا صادر کنندگان زعفران به بسته بندی و بیلبورد نیاز دارند؟

ابعاد متنوع بسته بندی

محصولی مانند زعفران(طلای سرخ) که از ارزش بالایی برخوردار است به صورت گرمی به فروش می رسد. این امر موجب شده است که بسته بندی هایی که برای این محصول در نظر گرفته می شوند شامل ابعاد و وزن های مختلفی باشند؛ بنابراین برای ارایه یک بسته بندی مناسب می بایست آن را به چند نوع مختلف تقسیم کنید. به عنوان مثال رایج ترین دسته بندی هایی که برای فروش زعفران به کار گرفته می شوند شامل بسته های یک تا ده گرمی هستند. اگر مقداری به شرکت های تولیدی زعفران توجه کنید درمی یابید که اکثر آنها به فروش انواع بسته بندی ها روی آورده اند، چرا که این کار موجب می شود مخاطبان با طیف وسیعی از محصولات روبرو شده و آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

طراحی بسته بندی زعفران صادراتی

همانطور که در اوایل متن اشاره کردیم ایران به عنوان یکی از اصلی ترین صادرکنندگان زعفران در جهان به حساب می آید. اما متاسفانه صادرات این محصول ارزشمند به صورت فله ای بوده و دارای بسته بندی مناسبی نمی باشد. اگر بتوانید با مشورت طراحانی ماهر و زبردست به طراحی بسته بندی زعفران بپردازید و آن را در قالب ابعاد و قیمت های متفاوت به کشورهای سراسر دنیا بفروشید، می توانید سود هنگفتی را از این طریق بدست آورید؛ برای این کار از دو روش پیشنهادی ما بهره ببرید؛ به عنوان اولین روش می توانید زعفران را در قالب بسته بندی های 1 الی 10 گرمی به صورت عمده به فروش برسانید و یا آنها را در جعبه هایی بسیار بزرگ قرار داده و همان روش فله ای سابق را پیش بگیرید.

ساختار ظاهری بسته بندی

برای طراحی بسته بندی می بایست دو نکته اساسی را مدنظر داشت. در حقیقت بسته بندی ها باید علاوه بر حفظ امنیت محصول داخل خود شامل ویژگی دیگری نیز باشند. به طور حتم اگر ساختار ظاهری یک محصول به حد کافی برای مشتریان جذاب نباشد آنها را از خرید منصرف خواهد کرد.

بنابراین طراحی کاتالوگ و طراحی بسته بندی زعفران باید جذابیت بصری ویژه ای داشته باشد و به نوعی رنگ خود محصول را به نمایش بگذارد. یکی از ، بهره گرفتن از رنگ خود زعفران برای طراحی بیرونی آن می باشد. پیشنهاد می کنم برای اینکه تصویری ماندگار و بی نظیر در ذهن مشتریان ایجاد کنید از تلفیق رنگ های بنفش، قرمز و صورتی بهره گرفته و بسته بندی مورد نظرتان را طراحی کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا صادر کنندگان زعفران به بسته بندی و بیلبورد نیاز دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا صادر کنندگان زعفران به بسته بندی و بیلبورد نیاز دارند؟"، کلیک کنید.