پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403 / دلار چه می شود؟

پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403 / دلار چه می شود؟

به گزارش cmsd ،بازار ارز در روزهای پایانی اردیبهشت و ابتدای خردادماه تحت تاثیر حادثه ای که برای بالگرد رییس جمهوری و همراهان وی رخ داد، روزهای پرخبری را پشت سر گذاشت. با این وجود، بازار ارز در کنترل بازارساز قرار داشت و تزریق های سنگین نه تنها اسکناس آمریکایی را از کریدور ششم پایین کشید بلکه در کف قیمت قرار داد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:معامله گران با توجه به جان باختن رییس جمهوری و تیم همراه وی، احتمال رشد شارپی قیمت دلار را مطرح می کردند؛ با این حال، تقاضا مدیریت شد و دلار در آخرین معامله روز سه شنبه در میانه کانال هفتم از کریدور پنجم بسته شد. فعالان بازار ارز با توجه به بازار نیمه تعطیل روز سه شنبه، روند تقاضا را کاهشی عنوان کردند.

کف و سقف قیمت دلار کجاست؟

تحلیلگران بازار ارز کانال هفتم از کریدور پنجم را به لحاظ تکنیکالی کف قیمت دلار می دانند و کانال پنجم و ششم را حمایت بعدی اسکناس آمریکایی معرفی می کنند. تحلیلگران همچنین، کانال نهم این کریدور را مقاومت فعلی دلار در نظر می گیرند.

کارشناسان اقتصادی نیمه کریدور پنجم را منطقه ای با امکان تقاضای بالا در نظر می گیرند و معتقدند نبود پول در بازارها به دلیل سیاست های انقباضی دولت، دست بسیاری از فعالان اقتصادی را بسته است. به اعتقاد آنها چرخش نداشتن پول و نقدینگی در کشور یکی از موانع مهم حرکت دلار است که به نظر می رسد با برنامه ریزی هدفمند از سوی بانک مرکزی دنبال می شود.

پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403

تحلیلگران اقتصادی برای روز پنجشنبه سوم خرداد با توجه به قرار گرفتن این روز میان دو تعطیلی، بازاری آرام با نوسان محدود در کانال هفتم را پیش بینی می کنند. با توجه به تجربه های گذشته، روز پنجشنبه بازار نیمه تعطیل است و روند تقاضا کاهشی خواهد بود.

قیمت یورو کاهشی شد

قیمت درهم روز سه شنبه با رقم 15 هزار و 800 تومانی معامله شد و نسبت به روز ماقبل تغییر قیمت نداشت. تتر با رشد 100 تومانی روی رقم 58 هزار تومانی ایستاد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش 270 تومانی با رقم 72 هزار و 910 تومانی معامله شد و قیمت یورو کاهش 200 تومانی داشت و روی رقم 62 هزار و 130 تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز سه شنبه تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم 44 هزار و 811 تومان و حواله دلار با رقم 41 هزار و 840 تومان عرضه شد.

217

پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403 / دلار چه می شود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403 / دلار چه می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار 3 خرداد 1403 / دلار چه می شود؟"، کلیک کنید.