بازتاب حضور مردم در مراسم وداع با رییسی در خبرگزاری فرانسه

بازتاب حضور مردم در مراسم وداع با رییسی در خبرگزاری فرانسه

به گزارش cmsd خبرگزاری فرانسه به حضور گسترده مردم تهران در مراسم تشییع و نماز شهید آیت الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهور ایران و همراهان او پرداخت که در سانحه سقوط بالگرد در شمال غرب ایران جان خود را از دست دادند.

به نقل از cmsd در این گزارش آمده است: ده ها هزار ایرانی، امروز(چهارشنبه) به خیابان ها آمدند تا در مراسم تشییع و نماز رییس جمهور ابراهیم رییسی و همراهان او شرکت کنند که روز یکشنبه، جان خود را در یک سانحه سقوط بالگرد از دست دادند.

در مرکز شهر تهران، مردم با در دست داشتن عکس های رییسی اطراف دانشگاه تهران گرد هم آمدند که آیت الله «سیدعلی خامنه ای» مقام معظم رهبری ایران قرار است بر پیکر رییسی و همراهان او، از جمله «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران نماز اقامه کند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت در پایتخت، بنرهای بزرگی برافراشته شده است که روی برخی به رییس جمهور ایران به عنوان «شهید خدمت» ادای احترام شده است و در برخی دیگر نیز جمله «بدرود خادم محرومان» به چشم می خورد.

مراسم وداع و تشییع امروز که با حضور مقام های عالی رتبه خارجی همراه خواهد بود، از دانشگاه تهران آغاز می شود و تا میدان انقلاب ادامه می یابد.

آیین تشییع رییس جمهور شهید ایران و همراهان او از روز سه شنبه با حضور ده ها هزار عزادار سیاه پوش از شهر تبریز، نزدیک ترین شهر بزرگ به محل سانحه و شهر مقدس قم آغاز شد.

پیکرها از تهران به خراسان جنوبی منتقل می شوند و قرار است، فردا (پنج شنبه) رییسی در بارگاه امام رضا (ع) در مشهد، شهر زادگاه او در این استان به خاک سپرده شود.

آیت الله خامنه ای پنج روز عزای عمومی در سراسر ایران اعلام کرده اند.

پس از به شهادت رسیدن رییسی و همراهان او در این سانحه، متحدان جهانی ایران، از جمله چین و روسیه و دیگر قدرت های منطقه ای، از جمله ناتو پیام تسلیت فرستادند و جلسه شورای امنیت نیز برای ادای احترام یک دقیقه را به سکوت کرد.

این روزنامه در پایان اشاره کرد که «اسراییل از بیان این پیام ها به خشم آمد».

311311

بازتاب حضور مردم در مراسم وداع با رییسی در خبرگزاری فرانسه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازتاب حضور مردم در مراسم وداع با رییسی در خبرگزاری فرانسه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازتاب حضور مردم در مراسم وداع با رییسی در خبرگزاری فرانسه"، کلیک کنید.