روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!

سپهر ستاری: اتحاد کلباء امارات شب گذشته در هفته بیست وچهارم لیگ امارات مقابل تیم صدرنشین الوصل قرار گرفت و با نتیجه پرگل 4-2 شکست خورد. اتفاق تکراری این مسابقه، درخشش مهدی قایدی، ستاره ایرانی اتحاد کلباء بود که در این فصل عملکرد شگفت انگیزی داشته و یکی از بهترین بازیکنان لیگ امارات بوده است. نمایش های درخشان قایدی در لیگ امارات زمانی ارزشمندتر می شود که بدانید او در تیمی چون اتحاد کلباء بازی می کند که در رده دهم جدول 14 تیمی قرار دارد.

عبور باشو از بهترین رکورد فوتبالی اش

مهدی قایدی این فصل در لیگ امارات آمار 12 گل و 6 پاس گل را به ثبت رسانده و مجموعا روی 18 گل اتحاد کلباء تاثیرگذار بوده است. تیم اماراتی این فصل در مجموع 37 گل به ثمر رسانده و قایدی با این امار تقریبا روی 50 درصد گل های تیمش موثر بوده که یک آمار فوق العاده محسوب می شود. او همچنین در دیگر مسابقات فوتبال امارات هم 5 گل به ثمر رسانده تا با زدن 17 گل، از رکورد 15 گل زده خود در فصل 99-1398 هم عبور کند و بهترین رکورد دوران حرفه ای از حیث گلزنی خود را به ثبت برساند.

ستاره ایرانی با تاثیرگذاری روی 18 گل، حالا پس از فابیو لیما، ستاره الوصل و در کنار عمر خریبین و نیکولاس خیمنز در رده دوم موثرترین بازیکنان لیگ امارات قرار دارد. آماری که شانس او برای انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن فصل 24-2023 لیگ امارات را هم افزایش می دهد. نکته جالب در خصوص قایدی و دیگر نفرات موثر لیگ امارات این است که او نسبت به این نفرات در تیم ضعیف تری حضور دارد و شاید اگر در تیم های بالانشین جدول حضور داشت، می توانست آمار بهتری را هم به ثبت برساند. قایدی با 12 گل زده اکنون 4 گل تا عمر خریبین در صدر جدول گلزنان فاصله دارد و با توجه به اینکه تنها 2 بازی تا پایان فصل مانده، بعید است بتواند عنوان آقای گلی را تصاحب کند.

اتحاد کلباء در 2 هفته پایانی لیگ امارات مقابل بنی یاس و خورفکان، تیم های یازدهم و دوازدهم جدول قرار خواهد گرفت و قایدی این فرصت را دارد تا با رساندن مجموع گل ها و پاس گل های خود به عدد 20، فصل رویایی اش را تکمیل کند. او در فصل 99-1398 با استقلال مجموع 25 گل و پاس گل را به ثبت رساند و فصل قبل هم 22 گل و پاس گل داشت. آمارهایی که البته در تعداد بازی های بیشتر و تیم قدرتمندتری به ثبت رسیده بود.

روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!

جایگاه ویژه قایدی در تیم ملی

پیش از انتقال قرضی مهدی قایدی به اتحاد کلباء، او جایی در اردوهای تیم ملی داشت و تنها یک بار از سوی امیر قلعه نویی فراخوانده شده بود. حتی درخشش قایدی در مقطع اول فصل هم نتوانست نظر قلعه نویی را جلب کند ولی سرمربی تیم ملی در آستانه جام ملت ها قایدی را دعوت کرد و او هم به بهترین شکل پاسخ اعتمادش را داد. قایدی در جام ملت های آسیا یکی از بهترین های ایران بود و با زدن 2 گل، حتی در تیم منتخب تورنمنت هم قرار گرفت.

در اولین فیفادی پس از اتمام جام ملت ها هم از قایدی دعوت شد و او با زدن گل پیروزی ایران مقابل ترکمنستان، جایگاه خود را تثبیت کرد. با توجه به فرم اخیر قایدی و شرایط دیگر عناصر هجومی تیم ملی، او اگر مصدوم نشود، قطعا در اردوهای بعدی هم حاضر خواهد بود و می توانست خودش را به یکی از 11 بازیکن اصلی ترکیب ایران تبدیل کند. ستاره بوشهری طی 18 بازی ملی خود موفق به زدن 7 گل شده که آمار قابل قبولی محسوب می شود.

روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!

تابستان جذاب در انتظار ستاره بوشهری

قرارداد مهدی قایدی با باشگاه اتحاد کلباء یک ساله و قرضی بوده و او باید در پایان فصل به تیم شباب الاهلی برگردد. قایدی 2 سال دیگر با این تیم قرارداد دارد ولی شرایطش برای فصل آینده مشخص نیست. با توجه به درخشش قایدی در 2 فصل اخیر، بعید نیست که شباب الاهلی بخواهد او را حفظ کند اما در صورتی که تصمیم به فروش او بگیرد هم قطعا مبلغ بالایی درخواست خواهد کرد. هواداران استقلال با توجه به خاطرات خوشی که از قایدی دارند، از بازگشت او به جمع آبی پوشان استقبال می کنند ولی این تیم برای خرید قطعی وینگر بوشهری کار سختی دارد و قوانین فعلی لیگ برتر هم اجازه انتقال قرضی را نخواهد داد.

پس از درخشش قایدی در چند ماه اخیر، شایعات زیادی در خصوص پیشنهادات اروپایی او از کشورهایی چون بلژیک و پرتغال به گوش می رسد. پیشنهاداتی که اگر جدی باشند، ممکن است مورد توجه قایدی قرار بگیرند و او همان مسیری را برود که قبلا مهدی طارمی با حضور در کشورهای قطر و پرتغال رفته بود.

روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!

258 258

روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روزهای رویایی قایدی در امارات؛ توقف ناپذیر مثل باشو!"، کلیک کنید.