سخنگوی وزارت خارجه قطر: به میانجیگری در غزه ادامه خواهیم داد

سخنگوی وزارت خارجه قطر: به میانجیگری در غزه ادامه خواهیم داد

سخنگوی وزارت خارجه قطر با تاکید بر ادامه رایزنی ها در چارچوب میانجیگری ها در غزه گفت: هنوز زود است که درباره تصمیم دادستانی نظر بدهیم اما از رویکرد کلی حسابرسی حمایت می کنیم.

به گزارش cmsd، «ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز سه شنبه درباره غزه اظهار کرد: به میانجیگری در غزه ادامه خواهیم داد و جامعه جهانی را به محاکمه مسوولان حمله به غیرنظامیان تشویق می کنیم.

الانصاری گفت: تعلیق به وجود آمده فعلی در میانجی گری ها، ما را از ادامه دادن به رایزنی ها با مسوولان مربوطه باز نمی دارد.

او تاکید کرد: بسته شدن گذرگاه رفح فاجعه انسانی در نوار غزه را وخیم تر می کند و بازگشایی تمامی گذرگاه های زمینی به روی کمک ها در غزه جایگزینی ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر در ادامه گفت: تشدید تنش در رفح قابل قبول نیست و به شکل مستقیم در گسترش دامنه خشونت نقش دارد.

الانصاری اضافه کرد: حمله به کاروان کمک ها برای غزه، مستلزم اقدام جامعه جهانی جهت حفاظت از آنها است.

این مسوول قطری تاکید کرد: ما پیش از اینکه دیوان کیفری بین المللی درباره درخواست های دادستان این دادگاه تصمیمی بگیرد، موضعگیری نمی کنیم.

او افزود: ما عضو سیستم دیوان کیفری بین المللی نیستیم.

سخنگوی وزارت خارجه قطر ادامه داد: تا این لحظه خبر تازه ای از وضعیت تعلیق شده مذاکرات غزه نداریم.

الانصاری در ادامه گفت: از جامعه بین الملل می خواهیم برای مقابله با تمامی جنایت ها در غزه مسوولیت های خود را بپذیرد.

این مسوول قطری افزود: ما عضو اساسنامه رم نیستیم اما به نقش خود در جامعه جهانی متعهد هستیم.

او بار دیگر تاکید کرد: هنوز زود است که درباره تصمیم دادستانی نظر بدهیم اما از رویکرد کلی حسابرسی حمایت می کنیم.

سخنگوی  وزارت خارجه قطر همچنین گفت: موارد آشکاری از نقض قوانین بین المللی در کرانه باختری وجود دارد و ما توقف این نقض ها را خواستار هستیم.

پایان خبر cmsd

سخنگوی وزارت خارجه قطر: به میانجیگری در غزه ادامه خواهیم داد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سخنگوی وزارت خارجه قطر: به میانجیگری در غزه ادامه خواهیم داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه قطر: به میانجیگری در غزه ادامه خواهیم داد"، کلیک کنید.