پشتیبانی رییس جمهور موجب ارتقای جایگاه زنان در دولت شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

پشتیبانی رییس جمهور موجب ارتقای جایگاه زنان در دولت شد - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

انسیه خزعلی در حاشیه نشست «جنبش جهانی تعهد به خانواده؛ ارایه سند، تبیین راهبردها و گفتمان سازی نخبگانی» در گفت وگو با خبرنگار cmsd در رابطه با نقش رییس جمهور فقید در پیشبرد اهداف معاونت امور زنان و خانواده گفت: حمایت و پشتیبانی رییس جمهور موجب شد تغییر پست مشاورین زنان به معاونت یا مدیرکلی، تصویب شود و ارتقای آن به جایگاه معاونت امور زنان و خانواده صورت گیرد.

وی افزود: این ارتقا باعث شد که زنان بتوانند در شوراهای دستگاه های اجرایی حاضر شوند و حق وتویی نسبت به آرای مربوط به حوزه زنان و خانواده و دستورالعمل ها داشته باشند. این حرکت بزرگی بود و جایگاه زنان را تثبیت کرد.

خزعلی همچنین اظهار داشت: از دیگر اقدامات رییس جمهور این بود که زنان را در شوراهای عالی منصوب کردند و در سفرها اعتباراتی برای حوزه زنان مصوب شد که همه کارهای جدیدی بود که آقای رییسی در این حوزه انجام دادند. از طرفی برخی قوانین را ایشان اجرایی کردند. از جمله قانون جمعیت که با دستور و پیگیری رییس جمهور انجام شد، همچنین ارتقای برخی قوانین مربوط به ازدواج و تسهیلات مربوط به آن و همچنین پیگیری اجرای آن، بیمه زنان باردار تا پایان دوره شیردهی، سبد غذایی زنان و بیمه زنان خانه دار دارای سه فرزند روستایی که برای اولین بار در این دولت اجرایی شد را می توان نام برد.

وی در مورد ادامه فعالیت های معاونت زنان و خانواده پس از شهادت رییس جمهور گفت: برنامه ها هیچ تفاوتی نخواهد داشت و کارها با همان جدیت و اهتمام انجام خواهد شد. به طوری که همین امروز هم هیچ کاری با تعطیلی یا تاخیر مواجه نشد و آقای دکتر مخبر دستور دادند که همه کارها بدون هیچ تاخیری پیگیری شود.

پشتیبانی رییس جمهور موجب ارتقای جایگاه زنان در دولت شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پشتیبانی رییس جمهور موجب ارتقای جایگاه زنان در دولت شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پشتیبانی رییس جمهور موجب ارتقای جایگاه زنان در دولت شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.