طالبان: در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار داریم

طالبان: در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار داریم

حکومت سرپرستی افغانستان (طالبان) اعلام کرد که در پی سانحه برای بالگرد سید ابراهیم رییسی و هیات همراهش در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار دارد.

به گزارش cmsd، وزارت خارجه حکومت سرپرستی افغانستان در شبکه ایکس نوشت: گزارش هایی پیرامون سرنوشت هلیکوپتر «جلالت مآب ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران، آقای حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه »و تعدادی همراهانشان را با بیم و امید دنبال می نماید و اظهار امیدواری می نماییم که گروه های نجات بتوانند موفقانه آقای رییس جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان شان را نجات دهند.
 
بر اساس گزارش ایراف در ادامه این پیام آمده است: «امارت اسلامی افغانستان در این وضعیت دشوار در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار دارد و امیدواریم اتفاقی ناخوشایندی صورت نگرفته باشد».

بالگرد حامل «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران که برای افتتاح «سد مرزی «قیز قلعه سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، در مسیر بازگشت در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

رییس جمهور، آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بوده اند.

شرایط سخت آب و هوایی تلاش امدادرسانی به محل سانحه بالگرد رییسی را با سختی روبرو کرده است.

پایان خبر cmsd

طالبان: در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار داریم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طالبان: در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار داریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طالبان: در کنار حکومت و ملت برادر و همسایه ایران قرار داریم"، کلیک کنید.