فعالیت 65 مرکز شبانه روزی عملیات اضطراری در کشور

فعالیت 65 مرکز شبانه روزی عملیات اضطراری در کشور

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه امروز مراکز عملیات اضطراری ما در کشور به حدی پیشرفته هستند که در دنیا حرفی برای گفتن دارند، گفت: بیش از 65 مرکز ما، به شکل 24 ساعته در سراسر کشور فعال هستند و پاسخگوی هموطنان ما از دورترین نقاط کشور هستند.

جعفر میعادفر در گفت وگو با cmsd با اشاره به تاسیس سیتم مدیریت بحران در کشور  گفت: زلزله بم یکی از نقاط تاریک تاریخ ماست اما یک نکته قابل توجه نیز دارد. تا سال 1382 که زلزله بم رخ داد ما هیچ چیزی در زمینه مدیریت بحران در کشور نداشتیم اما این زلزله باعث شد مسیولان ارشد کشور به فکر ایجاد مرکزی برای مدیریت بحران کشور کنند. پس از این زلزله، سازمان مدیریت بحران کشور تاسیس شد و زیرساخت هایی در این زمینه ایجاد شد که این ها همه اقداماتی در جهت مقابله با حوادث بود. 

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: امروز مراکز عملیات اضطراری ما در کشور به حدی پیشرفته هستند که در دنیا حرفی برای گفتن دارند. بیش از 65  مرکز  ما، 24 ساعته در سراسر کشور فعال هستند و پاسخگوی هموطنان ما از دورترین نقاط کشور هستند.

میعادفر گفت: ما رشته دکتری حوادث و بالایا را دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی کردیم که سطح بالای علمی دارند. همچنین فارغ التحصیلان این رشته در پست های کلیدی وزارت خانه ها مشغول جای گیری هستند و ان شاءالله در عملکرد سازمان ها تاثیرگذار خواهند بود.

وی افزود: در حال حاضر شاهد هستیم که مدیران ما در هر مجموعه ای، درگیر مسایل روزه مره خود هستند و به حوادث تا زمانی که رخ ندهند؛ هیچ توجهی ندارند. ما امیدواریم این افراد بتوانند نگاه مدیران را اصلاح کرده و به آنان درباره روزهای سختی که ممکن است پیش آید هشدار دهند. 

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: به مرور این حرکت می تواند در آینده تاثیرگذار باشد و می توان عملیات های بسیاری را برای بهبود شرایط در زمان وقوع حوادث مختلف اجرا کرد.

پایان خبر cmsd

فعالیت 65 مرکز شبانه روزی عملیات اضطراری در کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت 65 مرکز شبانه روزی عملیات اضطراری در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت 65 مرکز شبانه روزی عملیات اضطراری در کشور"، کلیک کنید.