سیل فاجعه بار در برزیل؛ شمار تلفات به 154 تن رسید

سیل فاجعه بار در برزیل؛ شمار تلفات به 154 تن رسید

مقامات برزیل روز گذشته (جمعه) اعلام کردند تعداد قربانیان طوفان و سیل اخیر در ایالت «ریو گرانده جنوبی» این کشور از 29 آوریل تاکنون به 154 نفر افزایش یافته است.

به گزارش cmsd، به گفته مقامات ایالتی، نزدیک به 2.3 میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفتند، در حالی که در مجموع حدود 620 هزار نفر به پناهگاه ها منتقل شدند.

طبق گزارش مقامات، بیش از 82 هزار نفر در مناطق حادثه دیده و همچنین 12 هزار و 100 حیوان طی 19 روز اضطراری نجات داده شدند.

پدیده آب و هوایی بی سابقه باعث باران های شدید در این ایالت شد که منجر به بدترین فاجعه آب و هوایی در جنوب برزیل با سیل شدید و رانش گل و زمین شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، فرودگاه بین المللی «سلگدو فیلهو»، واقع در «پورتو آلگری»، بزرگترین شهر در ایالت ریو گرانده جنوبی تحت سیل قرار گرفت و پروازها لغو شدند.

موسسه ملی هواشناسی برزیل افزایش شدت و فراوانی بارندگی را به پدیده آب و هوایی ال نینو نسبت داده است.

به گفته کارشناسان، به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش در متوسط دمای زمین، جو می تواند حدود هفت درصد رطوبت بیشتر را در خود نگه دارد. این تغییر می تواند به تشکیل قطرات بیشتر باران و بارندگی شدیدتر گاه در یک فرجه زمانی کوتاه تر و در یک منطقه کوچکتر منجر شود.

از آغاز دوره صنعتی شدن تاکنون جهان حدود 1.1 درجه سانتیگراد گرم شده است و این روند همچنان ادامه دارد مگر اینکه دولت ها برای کاهش شدید گازهای گلخانه ای کاری انجام دهند.

پایان خبر cmsd

سیل فاجعه بار در برزیل؛ شمار تلفات به 154 تن رسید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل فاجعه بار در برزیل؛ شمار تلفات به 154 تن رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل فاجعه بار در برزیل؛ شمار تلفات به 154 تن رسید"، کلیک کنید.