پیش بینی بورس فردا 29 اردیبهشت 1403

آفتاب نیوز :

بورس اوراق بهادار تهران در روز چهارشنبه 881 واحد منفی خورد تا نشان دهد که ترمز افت های سنگین کشیده است و بازار کمی عقب نشسته تا وضعیت جریانات و اتفاقات بازار را مورد بررسی قرار دهد که آیا شرایط برای ادامه نزولی همچنان پابرجاست یا شاهد تغییراتی برای برگشت بازار هستیم؟

ارزش معاملات در روز چهارشنبه بیش از 6300 میلیارد تومان رقم خودر که سهم معاملات خرد در بازار به عدد 2500 میلیارد تومان رسید که چندان فرقی با روز های پیشین خود ندارد.

ارزش بازار نیز رقم 7 هزا رو 466 هزار میلیارد تومانی را به خود گرفت تا اردیبهشت ماه منفی به روز های پایانی خود برسد.

گروه انبوه سازی باز هم در صدر برترین ارزش معاملاتی در روز چهارشنبه بود تا در بازار هفته گذشته باز هم بازدهی خوبی را برای خود ایجاد کرده باشد.

ارزش معاملاتی این گروه 304 میلیارد تومان ثبت شد. گروه خودرویی با 221 میلیارد تومان در جایگاه دوم و گروه دارویی نیز با ارزش معاملاتی 213 میلیارد تومانی در جایگاه سوم ایستاد تا نشان دهد بازار گروه شرکت های کوچک تر همچنان داغ است. بانکی ها از 7 گروه برتر بازار از منظر ارزش معاملاتی خارج شدند و فلزات اساسی در رتبه چهارم ایستادند؛ که نشانه خوبی برای نماد های بزرگ بازار سرمایه نیست. این موضوع تفکرات معامله گران را در این روز های نشان می دهد که به چه چیز یا مواردی توجه دارند.

اما مهمترین خبر برای بازار سرمایه را شاید اهالی بازار سرمایه در خصوص اصلاحیه بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403 بدانند و این موضوع می تواند به وضعیت بازار سرمایه نگاه ویژه تری داشته باشد. اما تحلیلگران بازار سرمایه به چیز دیگری نگاه می کنند.

اهالی بازار سرمایه خبر یک هفته پیش بازار های جهانی را به عنوان درس عبرت روز های آینده بازار مورد بررسی قرار می دهند: خبر شرکت گازپروم روسیه! این شرکت در پی کاهش صادرات ناشی از تحریم های غرب، اولین ضرر سالانه خود از سال 1999 را گزارش کرد و بعد از 25 سال به زیان رسید.

در شروع جنگ روسیه با اوکراین، پوتین تصور نمی کرد که اروپا با این سرعت برای نیاز های گازی خود اقدامات خوبی را انجام دهد. نیاز اروپا به گاز روسیه توسط LNG آمریکا، افزایش صادرات قطر و کشور های حاشیه دریای خزر به اروپا تامین شد و اروپاییان نیز در انرژی های سبز سرمایه گذاری انبوهی کردند و تولید برق از نیروگاه های بادی افزایش پیدا کرد. این موضوع به پوتین نشان داد که سرمایه گذاری درست و اقتصادی، جنگ و ماشین کشتار را شکست می دهد.

طبق گزارش رویترز شرکت گازپروم در سال 2023 معادل 6.9 میلیارد دلار زیان کرده که اتفاقی بی سابقه در 24 سال گذشته است. صادرات گاز روسیه به اروپا به کمتر از یک پنجم کاهش پیدا کرد و از 155 میلیارد متر مکعب در سال 2021 به 28 میلیارد متر مکعب در 2023 رسید.

اما در هفته اخیر، رییس سارمان بورس از وزیر اقتصاد و رییس سازمان امور مالیاتی قدردانی و تشکر کرد. مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور مورد تصویب قرار گرفتن بند س تبصره 6 قانون بودجه 1403، از تلاش های سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی و همچنین سید محمدهادی سبحانیان، رییس سازمان امور مالیاتی تشکر و قدردانی کرد.

همچنین در انتهای هفته گذشته و در جلسه هییت دولت، سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور به وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس بانک مرکزی ماموریت داد تا تدابیر لازم برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز صنایع را اتخاذ کنند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در روز چهارشنبه با افت 881 واحدی کار را تمام کرد و باید این طور گفت که بازار منفی نشد و این نکته مثبت روز چهارشنبه است. از منظر تکنیکالی اندیکاتور RSI برای شاخص کل تا حوالی 30 واحد کاهش پیدا کرد تا نشان دهد هیجان فروش بیش از اندازه در این بازار وجود دارد. از طرفی شکسته شدند حمایت میانگین 55 روزه و کمی قبل تر از آن سطح حمایتی 2.2 میلیون واحدی باعث شد تا اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه همچنان نگران برای برگشت شاخص به اعداد و اراقم بالاتر باشد.

البته که چند کندل اخیر در شاخص کل به احتمال خیلی ضعیف به عنوان کندل های برگشتی برای بازار در روز های آینده عمل کنند، اما این موضوع خیلی زود است که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم.

اهالی بنیادی کار بازار سرمایه نیز همچنان به ارزش معاملات اشاره می کنند. مشکل برق برای صنایع در تابستان جاری و همچنین اختلاف نرخ دلار آزاد و نیمایی از جمله مشکلات پیش روی بازار سرمایه است. هرچند که بند عجیب قانون بودجه 1403 اصلاح شد، اما این تصور عمومی همچنان وجود دارد که هر لحظه ممکن است دولت دستور جدید و ضد بازار سرمایه صادر کند.

پیش بینی بورس فردا 29 اردیبهشت 1403

پیش بینی بورس فردا 29 اردیبهشت 1403

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بورس فردا 29 اردیبهشت 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بورس فردا 29 اردیبهشت 1403"، کلیک کنید.