احتمال وقوع سیل و صاعقه در 7 استان/ آماده باش تیم های عملیاتی هلال احمر

احتمال وقوع سیل و صاعقه در 7 استان/ آماده باش تیم های عملیاتی هلال احمر

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل در 7 استان شمالی و شمال شرقی کشور، از آماده باش امدادگران در این مناطق خبر داد.

به گزارش cmsd؛ محمودی، رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی در استان های شمالی، شمال شرقی و همچنین استان فارس، گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی در 7 استان اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و مناطق مرکزی و شرقی استان فارس برای جمعه و شنبه نی وجود دارد.

محمودی ادامه داد: در این راستا، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر، به حالت آماده باش قرار گرفتند.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی، افزود: با توجه به اینکه هنگام بارندگی شدید و اعلام هشدار وقوع سیل، احتمال وقوع سیلاب شدید در جویبارهای آرام، بسیار زیاد است و آب های در حال جریان به راحتی می توانند تعادل افراد را بر هم زند و باعث غرق شدن آن ها شود، نکات ایمنی زیر را رعایت کنند:

1. از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کرده و در صورت امکان از سکونت در تفرجگاه ها و سکونتگاه های واقع در حریم و بستر رودخانه ها، اجتناب کنند؛ همچنین، عشایر در روزهای هشدار، از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

2. خطر سیل را جدی بگیرند و به دلیل خطر برخورد صاعقه، در ارتفاعات و مناطق باز قرار نگیرند.

گفتنی است، شماره تماس، 112، صدای امداد، به صورت 24 ساعته، آماده پاسخگویی به هموطنان است.

پایان خبر cmsd

احتمال وقوع سیل و صاعقه در 7 استان/ آماده باش تیم های عملیاتی هلال احمر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال وقوع سیل و صاعقه در 7 استان/ آماده باش تیم های عملیاتی هلال احمر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال وقوع سیل و صاعقه در 7 استان/ آماده باش تیم های عملیاتی هلال احمر"، کلیک کنید.