نخستین دعای کمیل حج 1403 برگزار شد

نخستین دعای کمیل حج 1403 برگزار شد

نخستین مراسم دعای کمیل حج 1403 با حضور جمعی از زایران ایرانی در مدینه برگزار شد.

به گزارش cmsd، این مراسم در نخستین پنجشنبه حضور زایران ایرانی و پیش از آغاز حج تمتع، در یکی از هتل های محل اسکان این زایران در شهر مدینه برگزار شد. تلاوت قرآن این مراسم با مهدی عبرتی و سخنرانی آن با حجت الاسلام والمسلین سیدمحمود کریمی بود و دعای کمیل را نیز حمید رمضان پور قرایت کرد.

درحال حاضر شمار زایران ایرانی در مدینه نزدیک به پنج هزار نفر است و هنوز اعزام زایران ایرانی (مدینه بعد) به مکه آغاز نشده است.

دعای کمیل زایران ایرانی تا سال 1395 و پیش از قطع روابط دیپلماتیک ایران و عربستان، در فضایی معروف به «بین الحرمین»، بین مزار پیامبر (ص) و قبرستان بقیع برگزار می شد. با ازسرگیری روابط دو کشور، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت این مطالبه را مطرح کرد که مراسم دعای کمیل زایران ایرانی مانند گذشته در بین الحرمین برگزار شود. حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب، به cmsd گفته است که عربستان در برابر این مطالبه دلیل آورده است که فضای بین الحرمین، امنیت قابل تامینی ندارد و دلیلی که به تازگی مطرح کرده، این است که آن محل در مسیر گذر زایران است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین گفت که پیشنهاد شده است این مراسم در پشت بام مسجدالنبی (ص) در مدینه برگزار شود؛ جایی که راه کسی بسته نمی شود و فضای وسیع و خوبی برای برگزاری دعای کمیل دارد.

عربستان هنوز به این مطالبه و پیشنهاد ایران پاسخی نداده است.

پایان خبر cmsd

نخستین دعای کمیل حج 1403 برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین دعای کمیل حج 1403 برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین دعای کمیل حج 1403 برگزار شد"، کلیک کنید.