کنجکاوی رودخانه های مریخ را کشف می کند

ناسا:

کنجکاوی رودخانه های مریخ را کشف می کند

ناسا اعلام کرد، مریخ نورد کنجکاوی باید به دنبال بقایای رودخانه های احتمالی سیاره سرخ باشد و نشانه های حیات را جست وجو کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری cmsd به نقل از اسپیس، مریخ نورد کنجکاوی ناسا ماه گذشته بر روی بررسی دقیق کانالی تمرکز کرده که دانشمندان تصور می کنند ممکن است باقی مانده فسیل یک رودخانه باستانی مریخ باشد.

این کاوشگر اخیرا به سمت شمالی بخشی از یک دیوار صخره ای رسیده و پس از پیمایش مسیر پر پیچ و خم آن متوجه شد سمت جنوبی خط الراس و اطراف پینکل ریج» احتمالا بقایای یک رودخانه باستانی است.

در همین راستا تیم تحقیقاتی کنجکاوی در آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا که تصمیم به انحراف در مسیر پژوهش این کاوشگر برای کاوش یک خط الراس سنگی گرفته بودند در نهایت با این شرایط مواجه شدند که یا باید مسیر برنامه ریزی شده خود و رانندگی در امتداد «گدیز والیس» را ادامه دهند تا به نقطه ای برسند که مریخ نورد بتواند از آن عبور کند و یا باید انحراف کاوشگر را برای کاوش سمت جنوبی انجام دهند.

مریخ میلیارد ها سال پیش بسیار مرطوب تر و احتمالاً گرمتر از امروز بوده، کنجکاوی با حرکت در امتداد و در نهایت عبور از کانال گدیز والیس که پر از پیچ و خم و احتمالا نشانه ای از وجود یک رودخانه باستانی است نگاه جدیدی به مریخ ایجاد کرده است.

محققان این کاوشگر می گویند، اگر کنجکاوی در سمت جنوبی باقی بماند، می تواند به تیم تحقیقاتی داده های مهمی از صخره های خط الراس بدهد؛ احتمال داده می شود این صخره ها زمانی در معرض برخورد با آب بوده اند و آثاری از آن گذشته را به همراه داشته باشند. از سوی دیگر، کاوش صخره های سمت جنوبی “پینکل ریج” نیز ممکن است اطلاعاتی که هرگز به دست نیامده را در اختیار پژوهشگران بگذارد.

کنجکاوی به دنبال تشکیلات مریخی است که ممکن است اثری از رودخانه های باستانی این سیاره داشته باشند. این پیشنهاد بر اساس اطلاعات از داده های جدیدی است که توسط این ربات جمع آوری شده و ادامه دادن به تحقیقات و پیگیری این مکان ها را بیش از قبل مهم شمرده است. این تصمیم بزرگی برای محققان است و به آنها کمک می کند تا بیشتر از تاریخچه زیستی مریخ بدانند. اگر اطلاعات بیشتری از رودخانه های گذشته مریخ به دست آید، می توان ایده های جدیدی در مورد محیط زیست و شرایط زندگی احتمالی در این سیاره پیدا کرد.

بنابراین، کنجکاوی به دنبال نشانه های بیشتر از محل های سابق جریان آب در سطح مریخ است و محققان به امید کشف اطلاعات بیشتر از این سیاره همسایه ما هستند.

کنجکاوی رودخانه های مریخ را کشف می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنجکاوی رودخانه های مریخ را کشف می کند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنجکاوی رودخانه های مریخ را کشف می کند"، کلیک کنید.