فوتبالیست لیگ برتری به خاطر دوپینگ محروم شد

فوتبالیست لیگ برتری به خاطر دوپینگ محروم شد

آفتاب نیوز :

افسران کنترل دوپینگ ایران نادو نمونه داخل مسابقه (IC) “صادق صادقی بابا احمدی” فوتبالیست لیگ برتری تیم صنعت نفت آبادان را در تاریخ 27 مهرماه 1402 در خلال بازی صنعت نفت آبادان و ملوان بندرانزلی در شهر آبادان اخذ نمودند، که پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه مورد تایید وادا وجود ماده ممنوعه “تاموکسیفن” از گروه ماده ممنوعه S4 لیست مواد و روش های ممنوعه وادا، در نمونه وی تایید شد.

شورای صدور رای ایران نادو در حکم اولیه با توجه به تخلف صورت گرفته توسط ورزشکار طبق بند 1-1-6-10 مبنی بر استفاده از ماده خاص، رای 2 سال محرومیت برای ورزشکار را صادر و به وی ابلاغ نمود. اما “صادق صادقی بابا احمدی” بازنگری پرونده در شورای استیناف را درخواست کرد. پس از ارایه و بررسی مدارک پزشکی و توضیحات وی نزد شورا و با در نظر گرفتن مسیولیت مطلق ورزشکار، برای اعضای شورا محرز گردید که ماده ممنوعه “تاموکسیفن” به دلیل مصرف درمانی وارد بدن شده است؛ لذا به استناد ماده 1-1-6-10 قوانین ملی مبارزه با دوپینگ ایران بدلیل اثبات عدم تعمد در مصرف ماده ممنوعه به قصد دوپینگ، توجه ورزشکار به مسیولیت های قانونی مد نظر کد وادا و با در نظر گرفتن تبصره عدم وجود غفلت یا تقصیر قابل توجه، مدت محرومیت 2 ساله صادر شده اولیه به 12 ماه کاهش یافت. این ورزشکار از تاریخ 1402/08/30 لغایت 1403/08/29 از کلیه فعالیت های ورزشی محروم گردید.

در خصوص “فایزه دیبایی”، نامبرده در تاریخ سوم مهرماه 1402 در اردوی آمادگی تیم ملی پارا دو ومیدانی برای رقابت های پاراآسیایی، توسط افسران کنترل دوپینگ ایران نادو در خارج از مسابقه (OOC) مورد نمونه گیری قرارگرفت که پس از بررسی نمونه در آزمایشگاه مورد تایید وادا وجود دو ماده “هیدروکلروتیازید” و “تریامترن” از گروه S5 در لیست مواد و روش های ممنوعه وادا، از دسته مواد مدر و پوشاننده تایید گردید.

پس از اعلام رای شورای صدور رای ایران نادو به ورزشکار مبنی بر تخلف و محرومیت ایشان، “فایزه دیبایی” درخواست استیناف نمود که پس از ارایه مدارک پزشکی و توضیحات ورزشکار مبنی بر استفاده درمانی از دو ماده ممنوعه جهت کنترل فشار خون از سال 1397، شورای استیناف ایران نادو دفاع ارایه شده برای بخشودگی و کاهش دوره محرومیت را کافی دانستند. این شورا به استناد ماده 1-1-6-10 قوانین ملی مبارزه با دوپینگ نامبرده را به مدت 18 ماه از تاریخ 1402/09/06 لغایت 1404/03/05 کلیه فعالیت های ورزشی محروم کرد.

فوتبالیست لیگ برتری به خاطر دوپینگ محروم شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوتبالیست لیگ برتری به خاطر دوپینگ محروم شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوتبالیست لیگ برتری به خاطر دوپینگ محروم شد"، کلیک کنید.