دلار در بازار آزاد به کانال 52 هزار تومان می رسد؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

دلار در بازار آزاد به کانال 52 هزار تومان می رسد؟ - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، از ابتدای فروردین ماه قیمت دلار در بازار آزاد روند صعودی به خود گرفت و پس از پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی اسراییل، نرخ ارز در بازار غیررسمی از مرز 70 هزار تومان هم عبور کرد اما از دو هفته گذشته نرخ دلار در بازار روند نزولی داشته و این کاهش قیمت همچنان ادامه دار است.

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد موجب انتقاد تعدادی از نمایندگان مجلس به دلیل عدم ورود بانک مرکزی برای کنترل وضعیت دلار شد به طوری که پای محمدرضا فرزین رییس بانک مرکزی برای ارایه توضیحات و تشریح سیاست های کلان بانک مرکزی برای ساماندهی بازار آزاد ارز به تلویزیون و مجلس باز شد و اعلام کرد «این نرخ ها هیجانی و موقتی است و با پایان یافتن تنش ها، نرخ ارز به محدوده مشخص شده قبلی باز خواهد گشت.»

با توجه به توضیحات رییس بانک مرکزی و تداوم نزولی قیمت دلار در بازار آزاد، هم اکنون پس از گذشت یک ماه از زمان ذکر شده، قیمت دلار به کانال 58 هزار تومانی رسید، این قیمت فعلی دلار به کمترین رقم از نیمه اسفند تا کنون رسیده است.

به گزارش cmsd، هم اکنون قیمت دلار 58 هزار و 690 تومان رسید؛ به دلیل کاهش قیمت و حکومت آرامش در بازار دلار، دلالان نقره داغ شدند و خریداری در میدان نیست. همچنین براساس گفته عده ای از کسبه بازار دلار، نرخ این ارز در روزهای نزدیک وارد کانال 57 هزار تومان نیز خواهد شد

البته ناگفته نماند، قیمت دلار در بازار آزاد همچنان تداوم کاهش قیمت خود را حفظ کرده و طبق تحلیل کارشناسان این حوزه «اگر قیمت دلار از مرز 57 هزار تومان به پایین کاهش قیمت داشت، قطعاً دلار در بازار آزاد کانال 52 هزار تومان را نیز تجربه خواهد کرد.»

دلار در بازار آزاد به کانال 52 هزار تومان می رسد؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلار در بازار آزاد به کانال 52 هزار تومان می رسد؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلار در بازار آزاد به کانال 52 هزار تومان می رسد؟ – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.