اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری هدفگذاری شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری هدفگذاری شد - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، قاسم احمدی لاشکی ظهر چهارشنبه در حاشیه سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران، با اشاره به مطرح شدن همسان سازی حقوق در برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: افزایش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش به صورت پلکانی انجام خواهد شد.

وی افزود: این مهم در سال 1403 به میزان 40 درصد و در سال های دوم و سوم 30 درصد برای فرهنگیان بازنشسته و سایر بازنشستگان خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری آزمون جذب معلم مقطع ابتدایی، ادامه داد: در سال 1403 بیش از 28 هزار نفر در آموزش و پرورش جذب خواهند شد و فرآیند مصاحبه و گزینش این افراد به میزان سه برابر ظرفیت در حال انجام بوده و تلاش می شود نتایج نهایی تا 2 ماه آتی اعلام شود.

وی افزود: آزمون کیفیت بخشی مشاوران، مربیان پرورشی، دبیران ورزش و مراقبین سلامت، روز 14 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شده و نتایج سه برابر ظرفیت تا ماه آینده اعلام خواهد شد تا ارزیابی و مصاحبه این افراد برای جذب بیش از 19 هزار نفر آغاز شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون جذب دبیری در مقطع متوسطه اول و دوم در روز 28 اردیبهشت ماه، گفت: بیش از 24 هزار نفر نیز از این طریق در آموزش و پرورش جذب خواهند شد.

احمدی لاشکی گفت: ششم و هفتم اردیبهشت ماه آزمون دوره چهار ساله دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و طی آن بیش از 30 هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان و بیش از 2 هزار نفر در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی جذب خواهند شد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته هدفگذاری شده است و مقرر است در بازه زمانی سه ساله انجام شود.

وی ادامه داد: سال 1400 خیرین بیش از 4 هزار میلیارد تومان در پروژه های آموزش و پرورش مشارکت داشته اند که این میزان اعتبار سال گذشته به 8 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است و این مهم باید مورد توجه باشد که آموزش و پرورش نیز موظف است به همان میزان در پروژه ها سرمایه گذاری کند.

اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری هدفگذاری شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری هدفگذاری شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری هدفگذاری شد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.