بن سلمان ساخت بزرگ ترین استخر معلق جهان را آغاز کرد/ عکس

به گزارش خبرگزاری cmsd، براساس گزارش مجله cmsd، این استخر حدود 450 متر (1500 فوت) طول خواهد داشت و در ارتفاع 36 متری (220 فوت) از دریا معلق خواهد بود. اگر این پروژه تکمیل شود، می تواند رکورد استخر معلق دبی با 120 متر طول را که بین آسمان خراش های دوقلو «وان زعبیل» قرار دارد، بشکند.

براساس اعلام نیوم در ایکس، منطقه تریام میزبان طولانی ترین استخر معلق (Infinity Pool) جهان خواهد بود. اگر این استخر ساخته شود، طول آن چهار برابر بزرگ تر از استخر برج های وان زعبیل دبی خواهد بود. به گفته مقامات نیوم، این پروژه طراحی مدرن کمترین اثر را روی محیط زیست خواهد داشت.

بن سلمان ساخت بزرگ ترین استخر معلق جهان را آغاز کرد/ عکس

بن سلمان ساخت بزرگ ترین استخر معلق جهان را آغاز کرد/ عکس

ساخت طولانی ترین استخر بی نهایت جهان در نیوم عربستان

عربستان به تازگی منطقه تریام را که در انتهای جنوبی خلیج عقبه واقع شده، به پروژه نیوم اضافه کرده است. مسیولین این پروژه قصد دارند تریام را به یک استراحتگاه مجلل برای «ماجراجویی» تبدیل کنند. در تریام همچنین تفریح هایی مانند قایقرانی، غواصی و سایر ورزش های آبی ارایه خواهد شد.

پروژه نیوم بخشی از چشم انداز 2030 «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان است که هدف آن تبدیل کردن این کشور به یک مقصد گردشگری لوکس و نوآور است. بااین حال، تکمیل این پروژه ارزان نخواهد بود. اخیراً این کشور از بانکداران خارجی دعوت کرده تا با بازدید از شهر The Line آن ها را به سرمایه گذاری در این پروژه جاه طلبانه ترغیب کند.

اگرچه عربستان در پروژه نیوم بسیار بلندپرواز است، اما پیشرفت ساخت آن با مسایل مالی متعددی روبه رو بوده. یکی از خیره کننده ترین سازه های نیوم شهر The Line است که قرار بود تا سال 2030 به طول 170 کیلومتر ساخته شود، اما به دلایل مالی احتمالاً تا آن سال تنها 2٫4 کیلومتر طول خواهد داشت.

همچنین به گزارش BBC، ظاهراً عربستان برای ساخت وساز در این منطقه مجبور بوده تا قبایل محلی را از این منطقه بیرون کند که با اعتراض آن ها مواجه شده است.

227227

بن سلمان ساخت بزرگ ترین استخر معلق جهان را آغاز کرد/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بن سلمان ساخت بزرگ ترین استخر معلق جهان را آغاز کرد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بن سلمان ساخت بزرگ ترین استخر معلق جهان را آغاز کرد/ عکس"، کلیک کنید.