اهم عملکرد حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی استان در سال 1402

اهم عملکرد حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی استان در سال 1402

به گزارش خبرگزاری cmsd استان سمنان، دکتر محمود منطقی مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به حضور گرم خیرین در کمک رسانی به توانخواهان بهزیستی اظهار داشتند: حوزه مشارکتهای مردمی با تمرکز بر بهره مندی از مشارکت آحاد جامعه در راستای ارتقاء سطح زندگی و بهبود معیشت جامعه هدف، سعی برآن دارد که با استفاده از امکانات، خدمات مادی و معنوی و مشارکت فعالانه خیرین نیازهایی از قبیل مسکن، تامین جهیزیه، هزینه ازدواج، درمان، تحصیل و… تامین نموده و گامی ارزشمند در جهت ارایه خدمات مطلوب به توانخواهان و نیازمندان بردارد.

دکتر منطقی: حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی استان همواره پذیرای خیرین محترم با هدف حمایت از جامعه هدف و توانخواهان بهزیستی بوده و هست و با همراهی و همدلی این ارجمندان توانسته است در سال گذشته مبلغ 573,986,558,509 میلیارد ریال در سه بخش نقدی، غیرنقدی جلب و جذب نماید.

محمود منطقی با اشاره به تکالیف و قوانین سازمان بهزیستی در زمینه اشتغال و کارآفرینی گفتند: بر اساس جزء 3 و 4 بند (ب) تبصره 18 قانون 1402 تعداد 409 نفر از افراد تحت حمایت از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند و 295 نفر نیز حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی دریافت کرده اند.

وی به مواردی از قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت از قبیله ایجاد صندوق حمایت و ایجاد فرصت های شغلی برای افراد دارای معلولیت، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی، پرداخت تسهیلات جهت احداث واحدهای تولیدی به افراد دارای معلولیت اشاره و افزودند: اداره کل بهزیستی استان سمنان با پرداخت کمک هزینه ارتقای کارایی ویژه معلولان به 25 نفر و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از محل بند (الف) تبصره 18به تعداد 5 طرح سعی بر برداشتن گامی در این مسیر داشته است که در مجموع با همت و همراهی کلیه همکاران درون و برون سازمانی در سال گذشته برای 734 از جامعه هدف از محل پرداخت تسهیلات، کارفرمایی، کاریابی، موسسات، بیمه خویش و کارفرمایی اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی استان تعداد جلسات برگزار شده کمیسیون ماده 26(صدور و تمدید مجوز) در سال گذشته را 18جلسه و تعداد جلسات کمیسیون نظارت را 17 جلسه عنوان و ابراز داشتند: در این دفتر سال 1402در مجموع 63 مورد موافقت اصولی، پروانه فعالیت، مسیول فنی و تآسیس صدور گردید.

مدیرکل بهزیستی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه همکاران شاغل در این حوزه در استان در بخش دولتی و غیردولتی و همچنین خیرین همدل و همراه بهزیستی استان از واگذاری 58 واحد مسکونی به جامعه هدف بهزیستی خبر دادند.

46

اهم عملکرد حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی استان در سال 1402

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اهم عملکرد حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی استان در سال 1402" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اهم عملکرد حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی استان در سال 1402"، کلیک کنید.