تآکید امیرعبداللهیان بر ارایه برنامه برای گسترش روابط ایران و پاکستان

تآکید امیرعبداللهیان بر ارایه برنامه برای گسترش روابط ایران و پاکستان

وزیر امور خارجه با اشاره موانع موجود در توسعه مناسبات با پاکستان، خواستار شناسایی نقاط ضعف و قوت و مشکلات و ظرفیت ها و ارایه طرح های برنامه محور و قابل اجرا در جهت گسترش روابط دوجانبه دو کشور شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری cmsd، نشست هم اندیشی در امور کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در پاکستان به همت معاونت کنسولی، مجلس و ایرانیان با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برگزار شد.

امیرعبداللهیان در این نشست با تاکید بر اهمیت توسعه روابط با پاکستان برای جمهوری اسلامی ایران، سفر اخیر آیت الله رییسی رییس جمهور به پاکستان را بسیار مفید و سازنده توصیف کرد.

وی ضمن اشاره به وجود پاره ای مسایل و موانع بر سر راه توسعه مناسبات دو کشور، خواستار شناسایی نقاط ضعف و قوت و مشکلات و ظرفیت ها و ارایه طرح های برنامه محور و قابل اجرا در جهت گسترش روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با پاکستان شد.

در ابتدای این نشست نیز علیرضا بیکدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه با تاکید بر نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به کشور پاکستان و همچنین دستورات رییس جمهور در این خصوص، بر ضرورت بسیج همه امکانات، متناسب با سیاست همسایه محوری دولت سیزدهم برای توسعه ارتباطات مردمی بین دو کشور به خصوص ارایه تسهیلات لازم به زوار اهل بیت (ع) تاکید کرد و افزود: توسعه مناسبات و ایجاد تحول در روابط دوجانبه با پاکستان نیاز به برنامه ریزی در دو حوزه کلان و خُرد دارد که با همکاری مشترک دو کشور می توان به این مهم دست یافت.

رضا امیری مقدم سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز فعالیت پنج نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان را نشانه اهمیت این کشور و وجود ظرفیت بالای کار در حوزه های سیاسی، اقتصادی، گردشگری و فرهنگی در راستای تقویت تعامل سازنده و ارتباط بین دو کشور و ملت دانست و افزود: اراده مشترک دو دولت و علایق مشترک دو ملت سرمایه ای ارزشمند است که با تکیه بر آن می توان به توسعه مناسبات دوجانبه و بالا بردن کیفیت همکاری ها بین دو کشور همسایه و مسلمان بسیار امیدوار بود.

در بخش دیگر نشست روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در پاکستان ضمن طرح ظرفیت ها و نیز برخی محدودیت ها و موانع، تبادل هییت های مشترک، توسعه و تجهیز زیرساخت های حمل ونقل و گمرک و هماهنگی دستگاه های اجرایی داخلی با وزارت امور خارجه در پیشبرد امور و پیوستگی هر چه بیشتر روابط دو کشور را خواستار شدند.

تآکید امیرعبداللهیان بر ارایه برنامه برای گسترش روابط ایران و پاکستان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تآکید امیرعبداللهیان بر ارایه برنامه برای گسترش روابط ایران و پاکستان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تآکید امیرعبداللهیان بر ارایه برنامه برای گسترش روابط ایران و پاکستان"، کلیک کنید.