این روز های تلویزیون برایم ناراحت کننده است

این روز های تلویزیون برایم ناراحت کننده است

آفتاب نیوز :

مونا کرمی بازیگری است که فعالیت حرفه ای خود در حوزه بازیگری را از تیاتر آغاز کرده و برای اولین بار با سریال «بیمار استاندارد» به کارگردانی سعید آقاخانی در مدیوم تصویر قرار گرفته است. این بازیگر در سال 1396 پس از نقش آفرینی در فیلم سینمایی «آپاندیس» وارد عرصه سینما شد و پیش از این نیز در سریال هایی، چون «حوالی پاییز» و «از سرنوشت 3» نقش آفرینی کرده و بیش از یک سال است که در صداوسیما بازیگر کم کاری محسوب می شود. یکی از شرکت کنندگانی که این روز ها در گیم شوی شب های مافیا، سناریوی زودیاک را بازی می کند، این بازیگر جوان است که به همین بهانه با او به گفتگو نشستیم.

آخرین سریالی که در آن نقش آفرینی کردید چه بود و این روز ها مشغول چه کار هایی هستید؟

آخرین سریالم «خسوف» بود که از شبکه نمایش خانگی پخش شد و در نقش یک پخش کننده مواد مخدر ظاهر شده بودم. همکاری با مازیار میری، همایون اسعدیان و سایر عوامل این مجموعه جزو فعالیت های مثبت در کارنامه کاری من به حساب می آید. همچنین این روز ها مشغول تدوین یک مستند برای تلویزیون هستم.

قصد ادامه کار کارگردانی را دارید؟

اولین فیلم کوتاهم را که ساختم اصلا به کارگردانی فکر نمی کردم، اما زمانی که شروع کردم، چالش جذابی را تجربه کردم و به احتمال خیلی زیاد به زودی تولید دومین فیلمم را آغاز می کنم.

در «شب های مافیا، زودیاک» هم حضور داشتید، خودتان چقدر اهل بازی هستید و بازی های مختلف را دنبال می کنید؟

خیلی اهل بازی نیستم. پیش از پیوستن به زودیاک، هر ازگاهی با دوستانم مافیا بازی می کردیم، اما از زمانی که به این پروژه اضافه شدم، مافیا بازی کردن برای من تبدیل به یک عادت شده است.

چه شد که به «شب های مافیا، زودیاک» پیوستید؟

حضور در این برنامه برای من یک چالش جذاب به همراه داشت که با آغوش باز آن را پذیرفتم. جدا از اینکه با تیم برنامه ساز «زودیاک» در برنامه «کتاب باز» همکاری کرده بودم، به نظرم این گروه نگاهی متفاوت دارند و صرفا قصد برنامه ساختن ندارند، بلکه پشت هر حرکت، فکر و منطق هنری وجود دارد. سناریوی زودیاک هم برایم جذاب است و به چشم من ترکیب درستی از افراد برای حضور در این برنامه انتخاب شده اند.

در گیم شو زودیاک، زه موسیقی افرادی از موسیقی، سینما و ورزش حضور دارند، حضور و بازی در کنار این شخصیت ها، چه چالشی برای شما داشت؟

به عنوان یک بازیگر باید همیشه در معرض یادگیری قرار بگیرم، بنابراین سعی می کردم حداکثر استفاده را از لحظه لحظه کنار آن ها بودن داشته باشم و یاد بگیرم. نگاهم این بود که باقی شرکت کنندگان نگاه متفاوتی دارند و تجربیاتی جدید به من اضافه خواهند کرد.

نظرتان درمورد جایگاه شبکه خانگی در جامعه امروز چیست؟

به عنوان یک بازیگر خوشحالم که شبکه نمایش خانگی مخاطب پیدا کرده است و هر روز به تعداد مخاطبان آن اضافه می شود. پلتفرم ها برایم جذاب تر از هر چیز دیگری شده اند. مخاطب شبکه نمایش خانگی برای تماشای فیلم و سریال محدودیت ندارد، تنها با خرید اشتراک و اینترنت همراه می تواند به هر فیلم و سریالی دسترسی پیدا کند. خوشحالم که شبکه نمایش خانگی اتفاق مثبتی در بخش خانواده بوده و سرگرمی های جذابی برای مردم تدارک می بیند و مدام به فکر این است که تولیدات موفق داشته باشد.

چه دلایلی باعث کم کاری شما در صداوسیما شده است؟

حدودا یک سال و نیم است که در پروژه های تلویزیون، بازی نکرده ام. بدون شک تلویزیون معرف من و بسیاری از بازیگران معروف و تاثیرگذار ایرانی بوده است. از جمله دلایلی که بنا به آن، شخصا علاقه ای به نقش آفرینی در تلویزیون ندارم داستان های کلیشه ای و تکراری سریال هاست. در صداوسیما باید همیشه در نقش دختر خوب خانواده یا همسر و مادری نمونه، ظاهر می شدم. همیشه تصویر های خوب در صداوسیما به نمایش درمی آید، درصورتی که مردم امروز دوست دارند تصاویر مختلفی را ببینند. با این حال اگر تلویزیون هم نقش چالشی به من پیشنهاد بدهد همکاری می کنم، در غیر این صورت پیشنهادی را نخواهم پذیرفت.

 به نظر شما مسیولان صداوسیما برای جذب مخاطب چه کار هایی باید انجام بدهند؟

مخاطبان امروز داستان هایی از جنس خودشان می خواهند. همانطور که به سریال هایی که با این موضوعات در شبکه نمایش خانگی تولید می شوند واکنش مثبت نشان می دهند، در گذشته هم سریال هایی بسیار قوی با این موضوعات ساخته می شد و مورد استقبال قرار می گرفت. زمانی سریال های عید نوروز و ماه رمضان بسیار جذاب بودند و مردم برای دیدن آن ها لحظه شماری می کردند، اما متاسفانه دیگر خبری از آن روز های خوب نیست.

این روز های تلویزیون برایم ناراحت کننده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این روز های تلویزیون برایم ناراحت کننده است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این روز های تلویزیون برایم ناراحت کننده است"، کلیک کنید.