این مارها نمرده اند؛ فریب نخورید!/ عکس

به گزارش خبرگزاری cmsd، علاوه بر بی حرکتی و باز گذاشتن دهان خود، مارهای تاس یک استراتژی قوی برای اجرای نقش مرده دارند؛ آنها مدفوع می کنند و خود را به مدفوع آغشته می کنند و حتی از دهان شروع به خونریزی می کنند که ممکن است واقعی ترین مرگی باشد که تا به حال در طبیعت به آن تظاهر شده است.

ممکن است این رفتار کمی بیش از حد به نظر برسد، اما نتیجه داده است. دانشمندانی که این مهارت های بازیگری درجه یک را مطالعه کردند، دریافتند که این رفتارها به مار این امکان را می دهد تا سریع تر فرار کند.

رفتاری که به عنوان مرگ ظاهری یا بی حرکتی تونیک شناخته می شود، در واقع در طبیعت، در طیف گسترده ای از گونه ها، بسیار رایج است. وجود آن در همه جا نشان می دهد که یک دفاع موثر در برابر شکارچیان است، اگرچه دقیقاً دلیل آن مشخص نیست. برخی تحقیقات نشان می دهد که این آخرین تلاش برای فرار است.

این مارها خود را به موش مردگی می زنند!/ عکس

به نظر می رسد که برخی از مارها راهی پیدا کرده اند که شانس را حتی بیشتر به نفع خود افزایش دهند. به عنوان مثال، مارهای (Heterodon platirhinos)، به پشت خود می چرخند، تشنج می کنند، خرخر می کنند و مدفوع دفع می کنند.

مارهای تاس، گونه ای غیر سمی که عمدتاً ماهی می خورند، وقتی نگران می شوند، تقلا می کنند، صدا در می آورند و خود را بدبو می کنند. آنها همچنین خود را به مردن می زنند و با استفاده از توانایی موسوم به «autohemorrhaging»، از دهان خون ریزی می کنند. این مارها محدوده زیستگاهی دارند که شامل غرب اروپا و شمال آفریقا، خاورمیانه، آسیای مرکزی و غرب چین می شود. آنها همچنین برای تعداد زیادی از شکارچیان از جمله خزندگان، پرندگان و پستانداران به عنوان یک مار خوشمزه در نظر گرفته می شوند.

این مارها خود را به موش مردگی می زنند!/ عکس

اما زمانی که محققان مدت زمانی را که هر مار صرف نقش بازی کردن می کند را اندازه گرفتند، اتفاق جالبی افتاد؛ مارهایی که استراتژی های بیشتری را برای نمایش به کار می گرفتند، دو ثانیه کمتر نقش بازی می کردند.

این موضوع حاکی از آن است که ترکیب استراتژی های دفاعی مزایای بیشتری را برای مارها به ارمغان می آورد و مارهایی که کار اضافی انجام می دهند، زودتر به خانه بر می گردند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

این مارها نمرده اند؛ فریب نخورید!/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این مارها نمرده اند؛ فریب نخورید!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این مارها نمرده اند؛ فریب نخورید!/ عکس"، کلیک کنید.