هاآرتص: شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی گذرگاه رفح را مدیریت می کند

هاآرتص: شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی گذرگاه رفح را مدیریت می کند

روزنامه عبری زبان «هاآرتص» نوشت که پس از پایان عملیات نظامی اشغالگران در رفح در جنوب نوار غزه، یک شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی مدیریت گذرگاه مرزی رفح با مصر را بر عهده می گیرد.

به گزارش cmsd، این روزنامه گزارش داد که تل آویو برای محدود کردن عملیات خود در رفح به ایالات متحده و مصر قول داده است؛ عملیاتی که از روز دوشنبه به بهانه سلب کنترل حماس بر گذرگاه مرزی غزه به مصر و تمرکز بر ضلع شرقی شهر آغاز شد.

در این بیانیه آمده است که اسراییل متعهد شده به تاسیسات گذرگاه آسیب نرساند تا ادامه فعالیتش تضمین شود.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که از موافقت اسراییل برای واگذاری کنترل گذرگاه بی اطلاع است.

به زعم این روزنامه عبری زبان، رژیم صهیونیستی تصور می کند که از دست دادن کنترل حماس بر گذرگاه رفح، شکست بزرگی برای این جنبش خواهد بود و نمی تواند مالیات های تحمیلی بر کامیون ها و کالاها را دریافت کند و دیگر نمی تواند اسلحه و سایر مواد ممنوعه را وارد غزه کند.

این روزنامه در ادامه نوشت که به عنوان بخشی از تلاش های اسراییل برای دستیابی به توافق در مورد عملیات رفح، مذاکرات با یک شرکت خصوصی در ایالات متحده در حال انجام است که متخصص کمک به ارتش ها و دولت های سراسر جهان درگیرِ درگیری های نظامی است.

هاآرتص اشاره کرد که این شرکت در بسیاری از کشورهای آفریقایی و خاورمیانه کار کرده، به طوریکه از مکان های استراتژیک مانند میادین نفتی، فرودگاه ها، پایگاه های ارتش و گذرگاه های مرزی حساس محافظت می کرده و کهنه سربازان واحدهای نخبه ارتش ایالات متحده را به خدمت می گرفته است.

بر اساس تفاهم بین سه دولت، زمانی که رژیم صهیونیستی عملیات محدود خود را در منطقه گذرگاه مرزی کامل کند، شرکت آمریکایی مسوولیت فعال سازی این تاسیسات را بر عهده خواهد گرفت.

به نوشته این روزنامه، این توافق شامل نظارت بر کالاهایی است که از مصر به نوار غزه می رود و از کنترل مجدد حماس بر این گذرگاه جلوگیری می کند.

این توافق همچنین تصریح می کند که رژیم صهیونیستی و ایالات متحده در صورت لزوم به این شرکت کمک خواهند کرد.

اوایل امروز، یک منبع بلندپایه مصری آنچه در رسانه های عبری زبان مبنی بر بر عهده گرفتن مسوولیت های امنیتی مصر در نوار غزه منتشر شد را تکذیب کرد.

این منبع در بیانیه ای به کانال خبری قاهره گفت: آنچه در رسانه های اسراییل منتشر شد مبنی بر اینکه مصر هر گونه مسوولیت امنیتی در نوار غزه را بر عهده گرفته است، عاری از صحت است.

این منبع تاکید کرد که مصر با طرف های مختلف تلاش های فشرده ای برای مهار اوضاع در نوار غزه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه 6 مه، عملیات نظامی خود را در شهر رفح آغاز کرد و روز سه شنبه اعلام کرد که کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفته و جاده بین گذرگاه و صلاح الدین را بسته است.

ارتش همچنین از اتمام عملیات نظامی خود در منطقه مجاور مرز مصر با نوار غزه خبر داد و مدعی شد در عملیات شبانه سه تونل پیدا کرده است.

عملیات نظامی در رفح ساعاتی پس از موافقت جنبش حماس با پیشنهاد مصر برای آتش بس در نوار غزه اعلام شد.

پایان خبر cmsd

هاآرتص: شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی گذرگاه رفح را مدیریت می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاآرتص: شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی گذرگاه رفح را مدیریت می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاآرتص: شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی گذرگاه رفح را مدیریت می کند"، کلیک کنید.